مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم خوش نسب
مدیرکل دفتر زنان وخانواده

    .
۱۴۰۱/۰۲/۱۹

نشست مجمع هم افزایی فعالین زن با حضور شیواخوش نسب مدیرکل دفتر زنان و خانواده برگزار گردید

حضور بانوان در جامعه باید با حفظ منزلت اجتماعی باشد

 

حضور بانوان در جامعه باید با حفظ منزلت زنان باشد.

 

در نشست صمیمانه ای که به همت بانوان  مجمع هم افزایی (مه با) برگزار شد اعضای این مجمع به بیان نقطه نظرات ،دغدغه و مسائل بانوان استان پرداختند.
در این نشست خوش نسب مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری ضمن استماع نظرات اعضا گفت:بسیار خوشحالیم که فرصتی پیش آمد تا بتوانیم نظرات بانوان دغدغه مند استان را گوش کنیم و در این مسیر نیازمند همراهی همه بانوان با هر سلیقه و دیدگاه هستیم.
وی :مهم ترین شاخص توسعه یافتگی جوامع امروزی را جایگاه زنان در جامعه دانست و افزود : زنان رکن اصلی توسعه جامعه هستند و در هرجامعه ای که توجه به زنان کم باشد آن جامعه مسیر توسعه یافتگی را نمی تواند طی کند.
وی اظهار داشت  : در هر برنامه و سیاست گذاری که برای بانوان انجام می پذیرد باید منزلت بانوان حفظ شود و این موضوع بسیار ناراحت کننده است که متوجه می شویم بانویی به خاطر حداقل دستمزد مجبور می شود کانون گرم خانواده را ترک کند و وارد اجتماع شود.
خوش نسب ادامه داد: ما مخالف حضور بانوان در جامعه نیستیم، اما معتقدیم این حضور در جامعه باید با حفظ منزلت زنان باشد.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سرمایه گذاری بر روی دختران و زنان در جامعه را یک سرمایه گذاری بلند مدت دانست و اشاره کرد زنان نیمی از جامعه هستند و نیمه دیگر را هم آنها تربیت می کنند .پس مسئله زنان بسار مهم است.
خوش نسب تلاش جهت حذف مفاهیم جنسیتی، تلاش جهت آموزش مجدد برای اصلاح و ترمیم نگرش ها در جامعه و رعایت حقوق شهروندی بانوان را از جمله مقوله های قابل پیگیری توسط بانوان بیان کرد و با اشاره به اینکه نگاهها و ذهنیت مادران در شکل گیری شاکله شخصیتی فرزندان مهم است گفت : بانوان وظیفه دارند حقوق شهروندی را به فرزندانشان آموزش دهند تا به عنوان یک شهروند در هر نقشی که باشند وظایفشان را بدانند و به آن عمل کنندو از  حقشان آگاهی داشته باشند وآن را مطالبه کنند.
در ادامه خوش نسب با ارائه آماری از وضعیت آسیب های اجتماعی در استان و مقایسه آن با آمار کشور گفت:به راحتی مشاهده می شود که بسیاری از آسیب های اجتماعی ارتباط تنگاتنگی با حوزه بانوان دارد و اگر در حوزه زنان برنامه ریزی بلند مدت و منسجمی با همکاری تمام بانوان فعال صورت گیرد آسیب ها نیز کاهش می یابد.

منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان