مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم خوش نسب
مدیرکل دفتر زنان وخانواده

    .
۱۴۰۱/۰۱/۲۷

برگزاری اولین نشست هم اندیشی تخصصی در حوزه های اجتماعی ،اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و حقوقی مرتبط با بانوان و خانواده با موضوع جمعیت

با حضور مسئولین امور بانوان فرمانداری ها انجام پذیرفت

🔷️ برگزاری جلسه گزارش عملکرد کمیته های ذیل قرارگاه صیانت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستانها

🔹 روز شنبه ۲۷ فروردین ماه جلسه گزارش عملکرد کمیته های ذیل قرارگاه صیانت از خانواده و جوانی جمعیت در شهرستانها با حضور مسئولین امور زنان و خانواده فرمانداری ها و مدیر کل دفتر زنان وخانواده استانداری به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید. 

🔹سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده اعلام نمود: موضوع فرزند آوری و فرزند پروری برای آینده کشور بسیار مهم و حیاتی است. لازم است برای رسیدن به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، از ظرفیت جمعیت جوان کشور استفاده کنیم ولی توجه به جوانی جمعیت در سال‌ها و دهه‌های آینده و البته توجه به کیفیت جمعیت در کنار کمیت هم اهمیت بسزایی دارد. 

🔹وی ادامه داد : در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ و پیرو ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ، در استانداری خراسان رضوی به عنوان اولین استان در کشور نسبت به تشکیل قرارگاه استانی صیانت از خانواده و جوانی جمعیت با ریاست استاندار و دبیری دفتر امور زنان و خانواده استانداری اقدام گردید . برابر مصوبات این قرارگاه ۶ کمیته جهت این قرارگاه در شهرستان تعریف شده است که در سال گذشته جزییات مربوط به تشکیل این کمیته ها به فرمانداری ها ابلاغ گردید.

🔹طهماسبی ضمن شفاف سازی وظایف کمیته های ۶ گانه در پاسخ به سوالات مطرح شده اعلام نمود : شهرستانها نسبت به فعال سازی کمیته ها اقدام و احکام روسای کمیته ها با امضای فرماندار ابلاغ گردد وکلیه انتصابات و تغییر در اعضای کمیته ها به صورت کتبی به دفتر زنان و خانواده اعلام شود. امکان حذف و اضافه اعضای کمیته ها حتی پس از تشکیل آن توسط روسای هر کمیته وجود دارد ولی حذف و اضافه کمیته ها امکان پذیر نیست.

🔹وی افزود: جلسات این ستاد هر ۳ ماه و جلسات کمیته ها هر ماه یک بار تشکیل می گردد و مصوبات کلیه جلسات در قالب فرم جمعبندی کمیته ارسال گردد.

🔹مدیرکل دفتر زنان و خانواده اعلام نمود: با توجه به این که ما در سطح کشور پیشتاز تشکیل این قرارگاه هستیم ، با ارسال پیشنهادات و نظرات کارشناسی بسیاری از مشکلات حتما رفع خواهد شد.

🔶️@zananrazavi


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان