مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی
مدیرکل دفتر زنان وخانواده

    .
۱۴۰۰/۱۰/۰۶

استان خراسان رضوی پیشتاز در تدوین برنامه عملیاتی جهت اجرایی شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

برگزاری اولین جلسه اجرایی بادستگاههای اجرایی درخصوص جمعیت

🔷️ استان خراسان رضوی پیشتاز در تدوین برنامه عملیاتی جهت اجرایی شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت 

🔹قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در جلسه مورخ  ۱۴۰۰/۷/۲۴ کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید تا به مدت ۷ سال به صورت آزمایشی اجرا گردد و در تاریخ ۱۴۰۰/۸/۲۴  توسط رییس جمهور به کلیه دستگاههای اجرایی ابلاغ گردید . در راستای اجرای این قانون روز دوشنبه ۶ دی ماه اولین جلسه اجرایی با دستگاههای اجرایی مرتبط با حضور  سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده در استانداری برگزار گردید.

🔹سیده طاهره طهماسبی اعلام نمود : در راستای اجرای این قانون دفتر زنان و خانواده استانداری ابتدا ساختاری طراحی نموده است که طی این ساختار پیشنهادی فعالیتهای این قانون در چند بخش خلاصه می گردد.  در همین خصوص ۶ کمیته در راستای تامین مسکن ،معیشت واقتصادی ، بهداشت و درمان ، آموزش و پژوهش ، حوزه فرهنگی و مسائل اداری و رفاهی تشکیل گردیده تا ماموریتهای محوله اجرا شوند.

🔹مدیرکل دفتر زنان و خانواده افزود : پیشنهاد گردیده مسئولیت کمیته مسکن به اداره راه و شهرسازی ،کمیته اقتصادی به اداره اقتصاد و دارایی ، کمیته فرهنگی به فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پژوهش به دانشگاه فردوسی ، بهداشت و درمان به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداری و رفاهی به معاونت منابع انسانی استانداری واگذار گردد. 

🔹طهماسبی عنوان کرد : از زمان ابلاغ این قانون تعدادی از برنامه هایی که در راستای اجرای این قانون تکلیف دستگاههاست احصا شده  و این برنامه ها به دستگاههای اجرایی ارسال شده تا بازبینی شود و دراین جلسه مجدد برنامه ها مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس پیشنهادات دستگاههای اجرایی برنامه های پیشنهاداتی برای اجرایی شدن این قانون در ۲ دوره زمانی کوتاه مدت و  دراز مدت تدوین خواهد شد .
🔹در پایان جلسه مقرر گردید دستگاههای مرتبط ، برای برنامه های کوتاه مدت تا پایان ۱۴۰۰  و برای برنامه های دراز مدت طی ۲ هفته اتی پیش بینی برنامه به انضمام پیش بینی بودجه را به دفتر زنان و خانواده اعلام نمایند تا در کارگروه های مربوطه بررسی و برنامه و بودجه تصویب و ابلاغ گردد.


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان