مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی
مدیرکل دفتر زنان وخانواده

    .
۱۴۰۰/۰۶/۲۰

با حضور سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری و نمایندگان دستگاههای مرتبط برگزار شد

برگزاری جلسه کمیته حمایت از زوجین جوان استان

🔷️ برگزاری جلسه کمیته حمایت از زوجین جوان استان

🔹️روز شنبه ۲۰ شهریور ماه سومین جلسه کمیته حمایت از زوجین جوان استان با حضور سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری و نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید.

🔹️در این جلسه مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری اظهار نمود : ازدواج یکی از زیباترین و پربارترین حوادث زندگی بشر به شمار می رود . هیچ رابطه ای به جز ازدواج نمی تواند در کنار رفع نیازهای جسمی و عاطفی بین زن و مرد ، منجر به تامین آرامش شود. جوانان برای ازدواج با مشکلات و موانع متعددی مواجه هستند مانند اشتغال ، مسکن و ...

🔹️وی عنوان نمود : در همین راستا در قانون تسهیل ازدواج جوانان وظایف هر یک از دستگاههای اجرایی استان به صراحت در متن این قانون ذکر شده است. مدیران محترم دستگاههای اجرایی استان موظف هستند نسبت به انجام مسئولیت قانونی خود اقدامات جدی ، مستمر و اثرگذار داشته باشند. 

🔹️سیده طاهره طهماسبی افزود : در این قانون به مباحث مختلف آموزش ، آماده سازی زوجین جوان ، مشاوره های تخصصی ، تامین اشتغال و مسکن و سایر نیازهای جوانان برای تسهیل ازدواج اشاره شده است. استانداری به عنوان مرجع برنامه ریزی و ناظر بر فعالیتهای دستگاههای اجرایی با جدیت این موضوع را دنبال خواهد کرد.

🔹️در این جلسه موضوع  "ستاد ازدواج کارگری" مطرح و مقرر شد حمایتهای آموزشی ، مشاوره ای به کارکنان ۵ واحد تولیدی دارای خانه فرهنگ از سوی دستگاههای اجرایی ذیربط انجام شود. همچنین برنامه ریزی لازم به منظور الگوسازی و معرفی الگوهای موفق ازدواج به جامعه صورت پذیرد.


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان