مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

دوره آموزشی با موضوع انتقال تجارب زیسته زنان مدیر ارشد استان در محل استانداری ویژه بانوان شاغل در دستگاههای اجرایی برگزار گردید

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری انجام پذیرفت

🔷️  دوره آموزشی با موضوع انتقال تجارب زیسته زنان مدیر  ارشد استان در محل استانداری ویژه بانوان شاغل در دستگاههای اجرایی برگزار گردید

🔹روز سه شنبه ۱۸ خرداد ماه با حضور بانوان واجد شرایط پستهای مدیریتی و با هدف افزایش دانش مدیریتی بانوان و نقش مدیران مرد در انتصاب بانوان  ، دوره اموزشی انتقال تجارب زیسته زنان مدیر ارشد استان برگزار گردید.
🔹دراین جلسه  کوکب موسوی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری به عنوان اولین بانوی  معاون استاندر در  تاریخ استانداری خراسان رضوی ، ضمن ارائه رزومه کاری خود به  بیان تجارب ارزشمند در طول سالهای فعالیت خود پرداخت و بر  تقویت اعتماد به نفس بانوان با ارتقاء دانش مدیریتی آنان  ،توجه  به جانشین پروری ، داشتن چشم انداز در مسئولیت محوله  ، ارائه رویکرد و برنامه ، مستند سازی فعالیتها در راستای انتقال تجارب ، نوآوری و خلاقیت،  تعامل کاری گسترده بامجموعه های مرتبط کاری، اخلاق  مداری و عدالت  محوری تاکید نمود. وی اظهارداشت جلسات هم اندیشی بین بانوان با نگاه آسیب شناسی باید به صورت مستمر برگزار شود و مسائل و مشکلاتی که در مدیریت بانوان وجود دارد مورد بحث و بررسی قرارگیرد.
🔹در ادامه سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری بر لزوم فرهنگ سازی برای انتصاب بانوان در پست های مدیریتی تاکید نمود. وی اظهارداشت برای ارتقای جایگاه زنان و حضور در مناسب مدیریتی علاوه بر اینکه مدیران ارشد که دراستان خراسان رضوی تقریبا ۱۰۰ درصد به مردان اختصاص یافته، باید به توانمندیهای بانوان ایمان داشته و  آگاهی بخشی جامعه و بانوان در مرکز توجه  قرار گیرد‌. مدیریت امری ذاتی نیست بلکه یک  ویژگی اکتسابی است که با آموزش و انتقال دانش به ویژه تجربیات ارزنده و زیسته مدیران بویژه بانوان  کسب و با تکرار ،  درونی خواهد شد.
طهماسبی خاطر نشان کرد که رسالت اصلی زنان  حمایت ،همراهی و پشتیبانی از یکدیگر بویژه زنانی است که دارای پست مدیریتی در هر سطحی می باشند و باید همه زنان ضمن حمایت و همکاری با مدیران زن در مجموعه های خود ،چنانچه کاستی یا نقصی هم در کار زنان مدیر مشاهده می کنند به نحو مطلوب آن را پوشش دهند و به رفع نواقص کمک کنند . 
🔹در پایان نمایندگان برخی از ادارات ضمن بیان تجارب زیسته خود به بیان نقطه نظرات و طرح سوالاتی پرداختند.


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان