مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی
مدیرکل دفتر زنان وخانواده

    .
۱۳۹۷/۰۳/۰۶

طرح گفت و گوی بین نسلی جوان و خانواده

بلا تردید شکاف بین نسلی، رایج ترین مفهوم در نزد مسایل اجتماعی است که دغدغه مندی نظام جهانی و دولت ها را برای تدوین برنامه ای استراتژیک و مدون در قالب توسعه تعاملات گرم در جامعه را در سطوح مختلف فردی، میان فردی،گروهی و ملی و حتی در تبادلات بین فرهنگی جوامع را بوجود آورده است. تاکید دولت ها بر محوری ترین رکن جامعه یعنی خانواده، بواسطه کارکردهای متنوع آن، نقش مبنایی آن در شکل دهی جریان تربیت پذیری اجتماعی،پیوندهای بالای عاطفی،روانشناختی و حس بالای تعلق و مسوولیت پذیری و تعهد اعضا به یکدیگر برای پایدار سازی و ایجاد کانونی گرم،با نشاط و تعاملی موجب شده است که با توانمندسازی و ارتقای مهارت های اعضای خانواده، چسب اجتماعی این کانون را در قالب پیش بینی برنامه های گوناگون از جمله با ترویج گفت و گوهای بین نسلی بواسطه فرایندهای جهانی سازی،تغییر نظام های ارتباطی و رشد فن آوری و تکنولوژی و خلق دنیای مجازی استحکام بخشند.
و این در حالی است که ریشه بسیاری از بروز آسیب های اجتماعی، ناشی از عدم مدیریت احساسات، عواطف، درک متقابل در بین اعضای خانواده بویژه در مواجهه نسل جوان و نوجوان با والدین در کانون خانواده بواسطه بروز بحران ها و فراز و فرودهای زندگی است که کمترین پیامد آن، از هم گسیختگی خانواده،ترویج خشونت اعم از کلامی و فیزیکی و بی تفاوتی اعضا نسبت به یکدیگر است که بازتاب و انعکاس آن در فرایند اجتماعی شدن اعضا در جامعه، قانون گریزی، بزهکاری، عدم انجام مسوولیت های اجتماعی است.
لذا به منظور تقویت تعاملات گرم در بین اعضای خانواده، اجرای طرح «گفت و گوی بین نسلی جوان و خانواده» ویژه جوانان(15 تا 29 ساله) و نوجوانان و خانواده ها(اقشار متوسط جامعه و برخوردار از رفاه نسبی و جوانانی که دارای ادبیات اولیه گفتگو باشند.)با پیگیری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در سال 97 و همکاری سایر دستگاهها در شهر مشهد مقدس درحال بررسی می باشد.
در این کرسی های آزاداندیشی، سرفصل های اولویت دار همچون؛ هویت، خشونت، فضای مجازی، اعتیاد، حقوق و تکالیف خانواده و اعضای آن، معاشرت با دوستان، روابط دختر و پسر، تربیت جنسی و... به بحث گذاشته می شود.


منبع : دفتر بانوان و خانواده
۳۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان