مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی
مدیرکل دفتر زنان وخانواده

    .
۱۳۹۳/۰۷/۱۹

طرح ارتقاء توانمندسازی زنان روستایی

 توسعه روستایی زیربنای پیشرفت پایدار است و محور پیشرفت در هر جامعه‌ای انسان‌ها هستند حدود 32 درصد از جمعیت خراسان‌رضوی در روستاها ساکن هستند که 50 درصد این جمعیت را بانوان تشکیل می‌دهند، این موضوع ضرورت ارائه این طرح را در چند جلسه کارشناسی کمیته اجتماعی زیر مجموعه کار گروه زنان و خانواده ، تایید می نماید  

از وظایف اصلی کارگروه بانوان و خانواده در این طرح هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌ها و همچنین نظارت بر عملکرد و نتایج این طرح است.

طرح توانمندسازی بانوان روستایی با اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مستمر و جاری دستگاه‌های اجرایی روستاها در راستای رفع محرومیت این قشر مؤثر است و سبب برخورداری بیشتر بانوان روستایی از ظرفیت‌های موجود در کیفیت زندگی می‌شود.

از اهداف کلی این طرح میتوان به  ارتقای دانش، مهارت‌ و توانمندی‌های بانوان روستایی به منظور نقش‌آفرینی زن روستایی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت و همچنین افزایش و تحکیم کارکردهای خانواده اشاره نمود.

در پایان ، برنامه‌های طرح توانمندسازی بانوان روستایی را،آموزش مهارت‌های زندگی، احکام و اخلاق بانوان، بهداشت و تغذیه سالم، توسعه اشتغال و آشنایی بانوان با کسب و کار بازاریابی بیمه و تامین اجتماعی، گسترش فعالیت‌های ورزشی و ایجاد حداقل یک تیم ورزشی در هر روستا برای بانوان و تقویت  مطالعه و کتاب‌خوانی ذکر شده است.


منبع : دفتر بانوان
۸۷۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان