مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

توسط سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده انجام پذیرفت

بازدید ازمرکز ماده ۱۶ویژه نگهداری ازبانوان در حال ترک اعتیاد

🔷️ روز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان و خانواده از مرکز ماده ۱۶ ویژه نگهداری از بانوان اسیب دیده واقع در بلوار شاهنامه بازدید نمود.

🔹️طهماسبی طی این بازدید که با حضور مدیر اجرایی و نماینده اداره کل بهزیستی استان انجام پذیرفت در جریان مشکلات این مرکز قرار گرفت.

🔹️خانم محمدزاده طی این بازدید اعلام نمود: در حدود ۲۳۰ زن با ارایه خدمات توسط ۲۴ نفر کادر اداری در این مرکز نگهداری می شوند. زنان معتاد از زمان جمع‌آوری تا ترک کامل به‌مدت سه ماه در این مراکز  نگهداری می شوند. وی افزود مهم‌تر از درمان و نگهداری پس از ترک است که باید امنیت اقتصادی و سقفی برای آنان فراهم کرد که بار دیگر به‌اعتیاد بازنگردند.
تاسیس مرکز بین راهی به این منظور می تواند از بازگشت مجدد این گروه به سمت اعتیاد تا حد زیادی جلوگیری کند و موجب بازگشت دایمی ایشان به اجتماع گردد.
نمونه‌های بسیاری را دیده و یا شنیده‌ایم که پس از ترک بارها و بارها به‌اعتیاد روی آورده‌اند و همین مسئله سبب شده بسیاری تصور کنند چنانچه فردی معتاد شد، بازگشتش به جامعه غیرممکن است، اما در میان این تعداد، کم نبوده‌اند افرادی که به‌واقع ترک کرده و به‌کانون گرم خانواده‌های خود بازگشته‌اند.


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان