مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

بازدید سید طاهره طهماسبی از "خانه امن" ویژه نگهداری از زنان آسیب دیده

🔷 بازدید سید طاهره طهماسبی از "خانه امن"  ویژه نگهداری از زنان آسیب دیده
🔹️روز چهارشنبه ۲۴ دیماه سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان وخانواده به منظور آشنایی با خدمات قابل ارایه در خانه امن ویژه زنان آسیب دیده با حضور زهرا سادات ترحمی مسئول بازرسی ، نظارت و مدیریت عملکرد بهزیستی استان از این مرکز بازدید نمود.
🔹️نسیم بوستانی کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی بهزیستی استان به منظور معرفی این مرکز اعلام نمود: 
بهزیستی به منظور حمایت و بهبود وضعیت بانوانی که در خانواده مورد آزار و خشونت جسمی، جنسی، روانی و عاطفی قرار می گیرند خانه امن را به عنوان محل اختصاصی برای نگهداری این افراد ایجاد نموده است . آسیب دیدگان با معرفی اورژانس اجتماعی، پایگاه‌های خدمات اجتماعی و معرفی از طریق مراجع قضایی و انتظامی به این مرکز منتقل می شوند.
🔹️وی ادامه داد: با ایجاد این خانه، مرکزی برای حمایت و خدمات به بانوان آسیب دیده فراهم گردیده است .زنان و دختران خشونت دیده یا در معرض خشونت با اسکان موقت علاوه بر بهره‌مندی از امکانات و خدمات تخصصی بهزیستی اعم از فردی، خانوادگی و اجتماعی جهت رفع تاثیرات خشونت، بعد از توانمندسازی وارد جامعه می‌شوند.
🔹️وی افزود: اورژانس اجتماعی به عنوان یکی از خطوط اورژانس کشور به افراد آسیب دیده  از جمله کودکان آزار دیده،همسران آزار دیده، دختران و پسران فراری از منزل، افرادی که اقدام به خودکشی کرده اند، زنان و دختران در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی، کودکان کار و خیابانی و اختلافات حاد خانوادگی ارائه خدمات می کند و هموطنان صورت مشاهده مواردی مانند کودک‌آزاری، همسر آزاری، سالمندآزاری، فرار دختران و پسران از منزل و ... می‌توانند به‌صورت ۲۴ ساعته با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند تا اقدامات مربوطه انجام شود.
🔹️بوستانی اعلام نمود خط ۱۴۸۰ ، خط مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهزیستی می باشد که کارشناسان متخصص، پشت این خط در حوزه های مختلف، به مردم مشاوره ارائه می دهند.
🔹️سیده طاهره طهماسبی مدیرکل دفتر زنان وخانواده در خصوص اقامت همسران و دختران آزار دیده در این مرکز ضمن قدردانی از خدمات ارایه شده ، افزایش تعداد این مراکز با توجه به جمعیت بالای شهر مشهد  و ارایه خدمات آموزشی به منظور فراگیری یک حرفه و اشتغال زایی این افراد را مطرح نمود.


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۹۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۲۱ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۶۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۶۹۱۹۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۷۰ نفر
آماربازدیدکنندگان