مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۳۹۸/۰۷/۱۱

مرکز توانمندسازی اشتغال بانوان در رسته تولید پوشاک در روستای "شهرآباد" در شهرستان مشهد افتتاح شد.

این مرکز با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۰۰ میلیون ریال در فضایی به مساحت حدود ۲۰۰ متر مربع احداث شده است و برای حدود ۱۷ بانوی ساکن در روستای شهرآباد اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.

این مرکز با سرمایه گذاری سه هزار و ۴۰۰ میلیون ریال در فضایی به مساحت حدود ۲۰۰ متر مربع احداث شده است و برای حدود ۱۷ بانوی ساکن در روستای شهرآباد اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.
در این مرکز با ظرفیت تولید هزار دست لباس، زنجیره کامل تولید و بازاریابی و فروش پیش بینی شده است به طوری که نخ، تبدیل به الیاف شده و الیاف به پوشاک تبدیل می شود.
این مرکز در چارچوب طرح مثلث توسعه اقتصادی استاندار خراسان رضوی و در پی  اخذ تفاهمنامه همکاری با استانداری خراسان رضوی و صندوق کارآفرینی امید کشور راه اندازی شد.
 در قالب این تفاهم نامه برای اشتغال‌زایی و شناسایی ظرفیت بانوان کارآفرین در روستاهای بخش مرکزی شهرستان مشهد که بزرگترین بخش روستایی کشور محسوب می شود اقدام شده است.

۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید کشور برای احداث مراکز توانمندسازی اشتغال بانوان در روستاهای بخش مرکزی مشهد در قالب مثلث توسعه اقتصادی و با مشارکت مردمی اختصاص یافته است.
گفتنی است ۱۲ مرکز توانمندسازی اشتغال بانوان در رسته های مختلف در روستاهای بخش مرکزی مشهد پیش بینی شده است که نخستین مرکز توانمند سازی اشتغال بانوان در رسته  پوشاک امروز در روستای شهرآباد افتتاح و دو مرکز در رسته‌های قالیبافی نیز در هفته دولت راه اندازی شد و در ۹ روستای دیگر نیز این مراکز به تدریج دایر می شود.
مراسم افتتاحیه مرکز توانمندسازی اشتغال بانوان با حضور سرپرست دفتر زنان و خانواده استانداری- مدیریت صندوق کارآفرینی امید استان- فرماندار مشهد و سایرین مسئولین شهرستان انجام شد.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۰۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۵۲۵۵۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۲ نفر
آماربازدیدکنندگان