مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
کمیته بانوان تایباد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

اشتغال‌زایی بیش از ۵ هزار نفر با اجرای طرح شهرک انرژی در مرز دوغارون

اشتغال‌زایی بیش از ۵ هزار نفر با اجرای طرح شهرک انرژی در مرز دوغارون یسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت مجتمع پایانه‌های انرژی دوغارون وابسته به سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: اجرای طرح شهرک انرژی و تکمیل آن در فازهای بعدی برای حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از مردم منطقه محروم مرزی به صورت مستقیم و غیر مستیقم اشتغال ایجاد می کند.

ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت مجتمع پایانه‌های انرژی دوغارون وابسته به سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: اجرای طرح شهرک انرژی و تکمیل آن در فازهای بعدی برای حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از مردم منطقه محروم مرزی به صورت مستقیم و غیر مستیقم اشتغال ایجاد می کند.

 حمیدرضا وفادار در رابطه با فعالیت شرکت مجتمع پایانه‌های انرژی دوغارون در سال پیش رو، اظهار کرد: در سال جاری برنامه‌ریزی‌های لازم برای نصب مخازن نگهداری سوخت در مجتمع  و خطوط انتقال آن به افغانستان در حال انجام است که بر اساس برآوردها نیازمند حدود 30 میلیارد تومان اعتبار برای این منظور در فاز اولیه است.

وی در رابطه با اقدامات سال گذشته بیان کرد: هدف ما از تشکیل این شرکت، انتقال سوخت از استان خراسان رضوی به افغانستان از طریق مرز دوغارون می‌باشد. نتایج چنین اقدامی، کاهش هزینه‌های قیمت تمام شده سوخت بوده که منجر به خلوت شدن مرز شد. گفتنی است برای تحقق هدف خود در حال تملک زمینی هستیم تا زیرساخت‌های لازم را برای انجام صادرات تحقق بخشیم.

وفادار با اشاره به هزینه حدود 8 میلیارد ریالی برای انجام اقدامات زیرساختی ایجاد این مجتمع، اظهار کرد: این اقدامات شامل تجهیز کارگاه، تسطیح زمین، پی‌کنی و انتخاب مشاور بوده که در حال انجام عملیاتی شدن است.

مدیرعامل شرکت مجتمع پایانه‌های انرژی دوغارون با بیان اینکه مهم ترین اقدام ما در سال گذشته  انجام اقدامات قانونی برای ثبت رسمی این شرکت بود، تصریح کرد: در تلاشیم تا با پیگیری‌های لازم در کشور افغانستان، مجوزهای لازم را برای سهولت در ارتباط و انتقال انرژی به دست آوریم. 

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های انجام شده برای اجرای این طرح در قالب شهرک انرژی در زمینی به مساحت 250 هکتار، خاطرنشان کرد: در صورت حمایت مسئولان و تکمیل این طرح در فازهای بعدی پیش‌بینی می‌‍شود که برای تعداد حدود 5600 نفر از مردم منطقه محروم مرزی به صورت مستقیم و غیر مستیقم اشتغال ایجاد شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان همیاری‌ شهردارهای خراسان رضوی، وفادار خاطر نشان کرد: مهمترین هدف اجرای این طرح ساماندهی و تسهیل حمل و نقل های مرزی و مراودات تجار افغانستانی و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز است و قطعا دلایل امنیتی و محدودیتهای مو جود در این کشور، تمایل و استقبال فعالان اقتصادی و تجاری افغانستان را برای استفاده از ظرفیتهای این پایانه در پی خواهد داشت.

 
منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
 

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۰۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۲۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۴۸۸۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۵ نفر
آماربازدیدکنندگان