مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
کمیته بانوان تربت حیدریه
۱۳۹۸/۱۱/۱۰

صدور ۱۲۸ مجوز و گواهی آموزش در حوزه صنایع دستی تربت حیدریه

از ابتدای سال جاری ۱۲۸ مجوز صنایع‌دستی در حوزه های سه گانه، مشاغل خانگی و گواهی پایان دوره آموزش صنایع دستی در شهرستان تربت حیدریه صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تربت حیدریه گفت: شهرستان تربت حیدریه در حوزه های صنایع‌دستی و گردشگری به ویژه در سطح روستاها، ظرفیت‌ بالایی دارد و می‌توان با اقدامات مناسب در راستای ارتقای کمی و کیفی تولید صنایع‌دستی اشتغال را در منطقه رونق بخشید.

علی محمدی با اشاره به اینکه رونق صنایع‌دستی عاملی برای احیای روستاهای این منطقه، جلوگیری از مهاجرت از روستا به شهر و توسعه اقتصادی منطقه است، افزود: در یک سال گذشته 4 کارت شناسایی  15 پروانه تولید انفرادی، یک پروانه تولید کارگاهی در تربت حیدریه صادرشده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد 16 مجوز پشتیبان مشاغل خانگی و 9 مجوز مستقل مشاغل خانگی و همچنین تعداد ٦٠ گواهی آموزش کوتاه و 23 گواهی آموزش ویژه شاغلان صنایع دستی صادر شده است.

در شهرستان تربت حیدریه، روستای بسک و شهر بایگ در حوزه صنایع دستی (ابریشم کشی) ثبت ملی شده و این شهرستان دارای 320 جاذبه گردشگری که 52 اثر تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 
منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
 

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۵۸۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۹۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۱۲۹۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۶ نفر
آماربازدیدکنندگان