مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
کمیته بانوان سبزوار،سبزوار،مناسبت ها
۱۳۹۵/۰۵/۰۵

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: دولت یازدهم گام های خوبی را در زمینه توسعه مخابرات در روستاها در کشور برداشته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سبزوار،احمد برادران در نشست بررسی مشکلات حوزه ارتباطات شهرستان های سبزوار اظهارداشت: متاسفانه در گذشته موضوع توسعه مخابارت در روستاها  توجه جدی قرار نگرفته بود.

وی با اشاره به اینکه دولت در سال های اخیر اقدامات خوبی در زمینه توسعه فناوری ارتباطات در روستاها برداشته است گفت: البته امروز مردم در نواحی روستایی خواهان افزایش این خدمات هستند.
برادران گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از خدمات امروز به صورت الترونیک و از طریق وسایل ارتباطی در اختیار مردم قرار می گیرد،ما نیاز جدی به توسعه پورت های ای .دی اس. ال،افزایش تلن خانگی،پوشش دهی اینترنت همراه تلفن همراه در سطح روستاها داریم.
در ادامه این نشست نیز نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت:طرح شبکه ملی اطلاعات بایستی در دوسال نخست  قانون برنامه پنجم اجرایی می شد گفت: این طرح در دولت گذشته مورد توجه جدی نبود،اما در یک سال و نیم گذشته وزیر ارتباطات با همراهی مجلس این قانون را ابلاغ کرد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:با اجرای این طرح دامنه داده های ارتباطی  کشور در یک فضای امن به اشتراک در بین دستگاه های اجرایی گذاشته می شود.
وی با اشاره به  اینکه شهرهای مشهد،شیراز،تبریز و تهران به عنوان چهار منطقه از کشور برای اجرای این طرح انتخاب شده اند،عنوان کرد:امروز با همه دستگاه های اجرایی کشور به سمت هم افزایی برای استفاده از این شبکه و دسترسی به اطلاعات داشته باشند تا بتوانیم از داده های موجود در داخل کشور برای ارائه خدمت به مردم استفاده کنیم.
وی بابیان اینکه توجه دولت و مجلس بر تقویت زیر ساخت های ارتباطی در کشور است ادامه داد:امروز جامعه برای کاهش زمان،هزینه و افزایش راندمان کاری خود به سمت استفاده از اینترنت،فضای مجازی،شبکه های اجتماعی رفته  و مسئولان حوزه ارتباطات نیز باید تلاش کنند تا دغدغه های مردم در زمینه تامین اینترنت در تقاط مختلف کشور را برطرف کنند.
سبحانی فر گفت:امروز موضوع ارائه خدمات به عنوان یک اصل مهم مورد توجه دولت یازدهم و مجلس شورای اسلامی و در این راستا انتظار مردم تامین شبکه اینترنت،پوشش آنتن دهی تلفن و اینترنت همراه در سطح روستا است.
وی ادامه داد:یکی دیگر از انتظارات  مجلس  در قبال کارکنان شرکت مخابرات اجرای قانون طرح طبقه بندی شغلی است که منجر به افزایش بهره وری،تامین امنیت شغلی،ارائه خدمت و افزایش سطح رضایتمندی مردم می شود.
*تامین زیر ساخت های شهر هوشمند در دستور کار مجمع نمایندگان استان
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت:موضوع تامین زیر ساخت های هوشمند سازی شهر مشهد و سبزوار در دستور کار مجمع نمایندگان استان قرار دارد.
حسین مقصودی بابیان اینکه سه شهر اصفهان،سبزوار و مشهد براساس مصوبه دولت به عنوان شهرهای پایلوت برای هوشمند سازی انتخاب شده اند ادامه داد: اجرای این طرح سبب افزایش ارائه خدمات به مردم می شود که در این راستا خواسته مجمع نمایندگان خراسان رضوی از دولت تسریع در روند اجرای طرح است.
وی با بیان اینکه برخی از روستاهای استان از نعمت پوشش آنتن تلفن و اینترنت همراه،اینترنت،تلفن ثابت محروم اند افزود: در برخی از روستاها نیز شاهد کمبود این موارد هستیم که انتظار ما از شرکت مخابرات استان حل مشکلات این بخش است.
تعویض 2 هزار سایت بی.تی. اس تاپایان امسال
مدیر عامل جدید شرکت مخابرات خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: با برنامه ریزی انجام شده تعداد 2هزار سایت بی.تی.اس در سطح استان تعویض می شود.
محمد سالاری افزود: با تعویض این سایت ها زمینه برای ارائه خدمات بهتر به مردم در سطح استان بخصوص مناطق روستایی فراهم می شود.
وی  با بیان اینکه یکی از زیر ساخت های اجرای طرح شبکه ملی اطلاعات در استان افزایش پهنای باند اینترنت است،ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته پهنای باند اینترنت استان از امسال از پنج گیگابایت به 9.5 گیگابایت افزایش یافته که نیاز مردم در بهره برداری از این شبکه را تامین می کند.
وی با بیان اینکه طرح شبکه ملی اطلاعات براساس دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار استان کشور اجرا می شود افزود: خراسان رضوی و شهر مشهد به عنوان یکی از این استان ها انتخاب شده که وظیفه تامین نیاز های این شبکه در استان های خراسان شمالی و جنوبی نیز برعهده دارد.
سالاری  با بیان اینکه در حال حاضر 1800 روستا در استان از نعمت اینترنت بهره مند هستند گفت: براساس قانون و تعیین تکلیف انجام شده تامین اینترنت سایر روستاهای محروم بایستی از طریق شرکت دیگری انجام شود و ما در این زمینه تکلیفی نداریم.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در ارائه خدمات به مردم موضوع سرقت کابل های تلفن است که در این زمینه نیازمند حمایت بیشتر مردم و دستگاه های انتظامی و امنیتی هستیم.

 
 
منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
 

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۹۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۲۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۴۸۶۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۱ نفر
آماربازدیدکنندگان