مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

اعتبارات عمرانی و اشتغال خراسان رضوی ۵۰ و ۱۲۰درصد افزایش یافت

گروه استان‌ها ــ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش اعتبارات عمرانی و اشتغال خراسان رضوی در بودجه خبر داد. محمد صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: بودجه استان خراسان رضوی افزایش ۵۰ درصدی در حوزه عمرانی و یک افزایش ۱۲۰ درصدی اعتبارات اشتغال داریم که وضعیت شهرستان‌های ما بهبود پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: 2 نکته اساسی را نیز در حوزه دو شهرستان گناباد و بجستان دنبال می‌کنیم که اولین آن انتقال آب خلیج فارس است که این شهرستان‌ها استفاده کنند و دوم ظرفیت معدنی که داریم ولی متاسفانه روی معادن کار فرآوری انجام نمی‌دهیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به طور مثال "کائولن" را خام می‌فروشیم یا معادن سنگ ما در بجستان تعطیل است که به دنبال این هستیم سرمایه‌گذاری برای آن انجام شود و یک شرکت روی این حوزه کار خواهد کرد و پیش‌بینی می‌کنیم به پهنه‌های فلزی برسیم.صفایی در مورد روند مذاکرات و تاثیر آن بر وضعیت اقتصادی گفت: مذاکره برای مذاکره چیز خوبی نیست و ما به 100 درصد تعهدات خود عمل کردیم و این طرف مقابل بود که زیر میز زد و به تعهدات خود عمل نکرد و به نظر نمی‌رسد طرف آمریکایی به تعهداتش عمل کند و پالس‌های مثبت به ما از سوی بایدن نمی‌رسد و شرط اول این است که تحریم‌ها را بردارند و راستی‌آزمایی شود بعد ما به تعهداتمان برگردیم.
نماینده مردم گناباد و بجستان در زمینه اقدامات اخیر برای تحقق شعار سال نیز اظهار داشت: طرحی مصوب شد در مجلس که شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت جدی قرار بگیرند و در کمیسیون اقتصاد نیز موانع و پشتیبانی‌ها بررسی و تصمیم گرفته شد هر چه سریع‌تر اصلاح نظام بانکی وارد صحن مجلس شود و اقدامات پایه‌ای در این زمینه صورت گیرد.

 


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مهم ترین مانع درمسیر پیشرفت زنان در پستهای مدیریتی چیست؟
آماربازدیدکنندگان