مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۳۹۹/۰۷/۱۶

همزمان با روز جهانی کودک برگزار گردید

بزرگداشت روز جهانی کودک در شورای اداری استان

🔷️ بزرگداشت روز جهانی کودک در شورای اداری استان روز چهارشنبه ۱۶ مهرماه 

🔹️همزمان با روز جهانی کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گزارشی از فعالیتهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شورای اداری استان ارائه و بیانیه روز جهانی کودک توسط یکی از اعضای فعال کانون قرائت شد.
🔹️ابراهیم زره ساز مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تسلیت و تعزیت اربعین حسینی و بزرگداشت هفته ملی و روز جهانی کودک در خصوص تاثیرات شیوع کرونا بر کودکان و نوجوانان گفت:  نیاز است برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان به صورت هدفمند و مناسب همچنان برنامه ریزی گردد.
🔹️وی گزارشی از انتقال فعالیتهای فرهنگی، هنری و ادبی به فضای مجازی مانند سایت پیک امید و تولید محتوا در زمینه های مختلف قصه گویی،  معرفی کتاب، بازی و سرگرمی و آموزش شعرسرایی، داستان نویسی، نمایش خلاق، انیمیشن و ... ارایه داد.
🔹️زره ساز در ادامه با اشاره به فعالیتهای کانون به عنوان مسئول دبیرخانه کنوانسیون حقوق کودک استان گفت: اصلی ترین نیاز جامعه در حوزه حقوق کودک ، حساس سازی جامعه و یادآوری اهمیت دوران کودکی و نیازها و خواسته های کودکان است. کانون پرورش فکری با اقداماتی در زمینه آموختن مهارتهایی چون اعتماد به نفس، مهارت نه گفتن، کنترل خشم، حل مسئله، تصمیم گیری و تاب آوری در راستای مصون سازی کودکان و پیشگیری از چالشهای این حوزه با ابزار فرهنگ ، هنر، ادبیات و مطالعه گام بر می دارد.
🔹️وی ادامه داد: در حوزه آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان نیز با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری و دیگر دستگاههای اجرایی استان، کارگاه های آموزش فرزندپروری و ارتباط موثر با کودک و نوجوان در مناطق مختلف استان را برگزار کرده و در این ایام نیز این آموزش و اطلاع رسانی از طریق تولید محتوا در فضای مجازی و برگزاری وبینارهای تخصصی صورت می گیرد.
🔹️شایان ذکر است بیانیه روز جهانی کودک توسط مهدیه سادات حسینی عضو فعال کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرائت و حسن جعفری سرپرست استانداری از وی تقدیر نمود.


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۸۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۹۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۳۵۹۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۷ نفر
آماربازدیدکنندگان