مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

اختصاص مراکز درمانی پشتیبان برای درمان بیماران غیر کرونایی

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه پیشگیری و کنترل کرونا با بیان اینکه همه در مسیر حذف ویروس کرونا نقشی کلیدی دارند، گفت: ...

جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه پیشگیری و کنترل کرونا  با بیان اینکه همه در مسیر حذف ویروس کرونا  نقشی کلیدی دارند، گفت: غلبه بر کرونا کار سختی نیست و قطعاً می‌توانیم به این مهم دست یابیم و بی‌شک شرط نخست آن در همکاری مردم و توجه آنان به توصیه‌های خادمان خود در عرصه سلامت است.
وی با بیان اینکه اجرای طرح سه سطحی برای ارجاع بیماران سندرم حاد تنفسی و مشکوک به کووید-۱۹ یکی از مهمترین اقدامات بود که از ابتدای شیوع این ویروس در مشهد به اجرا در آمد گفت: در این راستا تمامی مراکز خدمات جامع سلامت به عنوان سطح نخست، ۱۵  مرکز درمانی به عنوان مرکز ارجاع سطح ۲  و بیمارستان های شریعتی  و امام رضا(ع) برای بزرگسالان و بیمارستان اکبر برای کودکان به عنوان ارجاع سطح ۳ انتخاب شدند.
مسئول کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: هم وطنان  در صورت دارا بودن علائم مشکوک به کرونا، به طور مستقیم به بخش های ایزوله ارجاع و در صورت مراجعه به دلیل سایر موارد به اورژانس منتقل می شوند.
دکتر بدیعی طراحی سامانه ثبت موارد در سطوح دو و سه از طریق سامانه سینا و MCMC، ایجاد مرکز پاسخگوئی شبانه روزی و اختصاص شماره تلفن خاص جهت پاسخگوئی به سوالات مردم،ایجاد داشبورد مدیریتی COVID-۱۹ در کارگروه مراقبت و درمان به منظور رصد آنلاین آمار و اطلاعات و بیمار، ارسال آخرین دستورالعمل ها و راهنماهای بالینی و مراقبتی COVID-۱۹ به کلیه مراکز درمانی را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.
وی با بیان اینکه بر اساس دستور وزارت بهداشت  تمام بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه جهت فعال نمودن بخش ایزوله بیماران حاد تنفسی ملزم شدند خاطر نشان کرد: اعضای کارگروه از بیمارستانها و مراکز درمانی به طور مستمر بازدید و ضمن بررسی  مشکلات موجود نسبت به رفع آن درکمترین زمان ممکن اقدام می کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با همکاری سپاه امام رضا(ع)، آستان قدس رضوی و سایر ارگان ها، تختهای مورد نیازجهت گذراندن دوران نقاهت بیماران حاد تنفسی و مبتلا به کووید-۱۹پیش بینی شد.
دکتر بدیعی با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات با کیفیت به سایر بیماران چند بیمارستان غیر دولتی به عنوان مراکز پشتیبان انتخاب شدند خاطر نشان کرد: بر این اساس در حال حاضر بیماران بخش نرولوژی و جراحی اعصاب بیمارستان قائم (عج) به بیمارستان رضوی با تعرفه دولتی منتقل و پذیرش می شوند و  ۵ بیمارستان پشتیبان غیردولتی دیگر نیز جهت ارائه خدمات درمانی به بیماران غیر کرونائی اختصاص یافته است.
 
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۴۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۷۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۱۱۶۳ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۹ نفر
آماربازدیدکنندگان