مدیرکل دفتر زنان وخانواده
سرکار خانم طهماسبی

    .
۱۳۹۸/۰۹/۲۸

توانمندی زنان جهت احراز پست های مدیریتی با رویکرد مدیریت منابع انسانی مبتنی بر شایستگی

توانمندی زنان جهت احراز پست های مدیریتی با رویکرد مدیریت منابع انسانی مبتنی بر شایستگی

 دوره آموزشی با عنوان : توانمندی زنان جهت احراز پست های مدیریتی  با رویکرد مدیریت منابع انسانی مبتنی بر شایستگی در روز شنبه ، مورخ 23 / 9 / 98 ساعت 15 لغایت 18 برای کلیه بانوان شاغل در ادارات این شهرستان با حضور سرکار خانم صاحبی در محل فرمانداری برگزار گردید . ایشان در این دوره به مباحثی پیرامون مدیریت بر پایه شایستگی یا به عبارت دیگر مدیریت منابع انسانی با رویکرد شایستگی پرداختند . ایشان در ادامه به سیر تحولی سازمان ها ، از سازمان های تحلیل شغل محور به سازمان های شایستگی محور یا شایسته سالار را بررسی کرده و افزودند : امروزه تعداد وسیعی از سازمان ها ، روش های مدیریت منابع انسانی مبتنی بر شایستگی را به کار می برند و با وجود استفاده و کابرد آن به روش های متفاوت ، به نظر می رسد شایستگی ها از لحاظ مفهومی ، نیاز به تفسیر و توضیح دارند . ایشان در ادامه بیان داشتند : شایستگی همانند چتری دربرگیرنده هر آن چیزی است به گونه ای مستقیم یا غیرمستقیم بر روی عملکرد شغلی تأثیر دارد و به عبارتی دیگرشایستگی ها بیانگر این است که افراد چگونه باید انجام وظیف کنند یا در شرایط خاص چگونه واکنش نشان داده یا چگونه رفتار کنند .
 ایشان در ادامه به بیان انواع سطوح شایستگی به شرح ذیل پرداختند :
سطح فردی : شامل دانش و مهارت های بالقوه ، ظرفیت ها (قابلیت ها) و صلاحیت های کارکنان
سطح سازمانی : شامل روش ویژه سازمان در ترکیب منابع گوناگون. به عبارت دیگر، شایستگی شامل ترکیب متقابل دانش و مهارت‌های کارکنان با دیگر منابع سازمان، مانند دانش سیستم‌ها، امورجاری، رویه‌ها و تولیدات فناورانه است.
 سطح راهبردی : شامل ایجاد و حفظ برتری رقابت‌آمیز، از راه ترکیب خاصی از دانش، مهارت‌ها، ساختارها، راهبردها و فرایندها است .
 
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۹۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۴۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۴ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۵۲۵۹۵ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۰ نفر
آماربازدیدکنندگان