مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۸/۰۳/۲۲

به ریاست فرماندار

جلسه کمیته نظارت و ارزیابی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری

اولین جلسه نظارت و ارزیابی بر کمیته های شش گانه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری روز دوشنبه مورخ ۲۰/۳/۹۸ به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این کمیته ها در محل فرمانداری شهرستان مه ولات برگزار شد.

اولین جلسه نظارت و ارزیابی بر کمیته های شش گانه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری روز دوشنبه مورخ 20/3/98 به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این کمیته ها در محل فرمانداری شهرستان مه ولات برگزار شد.
*فرماندار مه ولات ضمن تبریک عید فطر و قبولی طاعات و عبادات مدعوین، از برگزاری منظم جلسات کمیته های اقتصادی و اشتغال، جمعیت و سلامت و اجتماعی تقدیر و تشکر نموده و خواستار برگزاری منظم و مستمر جلسات توسط دبیران کمیته های شش گانه در طول سالجاری شد.
فرماندار شهرستان مه ولات مهم ترین مسائل و آسیب های حوزه زنان و خانواده را افزایش آمار طلاق، اعتیاد، ازدواج کودکان قبل از سن قانونی، خیانت های زناشویی، مسائل فرهنگی و ... برشمرد و خواستار پیگیری جدی کمیته های ششگانه در زمینه پیشگیری و رفع این آسیب ها شد.
*ایشان همچنین به افزایش سن ازدواج در بین جوانان اشاره نموده و ریشه این افزایش سن و عدم تمایل به تشکیل زندگی مشترک را مسائل اقتصادی، مسکن و اشتغال جوانان دانست.
 *در ادامه کمیته فرهنگی به دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه گزارش فعالیت های فرهنگی و آموزشی در راستای تحکیم بنیان خانواده پرداخت و یکی از مهم ترین معضلاتی که به انحراف روابط خانوادگی منجر میشود را عدم استفاده صحیح از فضاهای مجازی و همچنین تهاجم فرهنگی دانست و به ارائه گزارش در خصوص برگزاری دوره های آموزشی راهکارهای استفاده درست از فضای مجازی و مضرات ماهواره پرداخت.
*کمیته اقتصادی و معیشتی به ارائه برنامه های پیش بینی شده در جهت ارتقا وضعیت اقتصادی بانوان و خانواده ها و اختصاص 35درصد از سهم اعتبارات اشتغالزایی به بانوان در سال 98 خبر داد.
* کمیته جمعیت و سلامت نیز به ارائه گزارش از طرح جامع سلامت زنان و دختران پرداخت و بحث ورزش بانوان را به عنوان یکی از راهکارهای افزایش سلامت زنان مورد توجه قرارداد.
*در ادامه هر یک از کمیته های حقوقی و ترویج ازدواج آسان در خصوص برگزاری جلسات و دوره های آموزشی ازدواج آسان در سال گذشته به ارائه گزارش پرداختند.  


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان