مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۸/۰۲/۳۰

ترسیم مثلث توسعه اقتصادی خراسان رضوی

«مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس و کار‌آفرینان‌» اضلاع مثلث توسعه‌ای هستند.

«مسئولان دولتی، نمایندگان مجلس و کار‌آفرینان‌» اضلاع مثلث توسعه‌ای هستند.

خراسان از دیرباز تاکنون یکی از مراکز فکر و اندیشه در تمدن اسلامی بوده است و در کنار این مسئله عبور جاده ابریشم از این خطه و نقش پررنگ بخش خصوصی در اقتصاد این استان همگی سبب شده‌اند تا ضرورت مثلث توسعه برای رشد اقتصادی خراسان رضوی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. پیش از این نیز دکتر سریع‌القلم نظریه‌پرداز توسعه‌یافتگی که در دوران مدیریت حسن روحانی بر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با این مؤسسه ارتباط بوده است، هرگونه پیشرفت و رشد اقتصادی را منوط به تفاهم میان دولتمردان، جامعه و اندیشمندان کرده و گفته بود که زمانی قطار توسعه شتاب می‌گیرد که این ٣ ضلع با یکدیگر به تفاهم برسند.

براین اساس استاندار خراسان رضوی خواستار مشارکت فعال‌تر بخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی استان شد و گفت: در این خطه بخش خصوصی توانمندی و ظرفیت‌های گسترده‌ای دارد که باید به عرصه بیاید.

رزم حسینی اظهار کرد: برای رسیدن به موفقیت باید هم‌زمان ٣ رکن اصلی مثلث توسعه اقتصادی شامل بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و بخش اجرایی در کنار هم و تلاش‌ها در یک راستا قرار گیرد.

وی اظهار کرد: کارکرد اصلی و منطقی این ٣ ضلع، استفاده کارآمد از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های همه این ارکان است و در این میان ائمه جمعه و علما به عنوان رهبران معنوی جامعه می‌توانند این هم‌افزایی‌ها را تقویت و در زمینه توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در جامعه نقش محوری ایفا کنند.

طرح مثلث اقتصادی به پیوست می باشد

 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان