مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۱۲/۲۱

آغاز به کار «سایه سار مینو» در شهر ؛ با حضور معاون رئیس جمهور نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین ایران در مشهد افتتاح شد

نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین ایران با عنوان «سایه سار مینو» با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در مشهد افتتاح شد.

نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین ایران با عنوان «سایه سار مینو» با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در مشهد افتتاح شد. معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این مراسم گفت: دولت به دنبال متنوع سازی عرصه های حضور زنان در اجتماع است. با چنین دیدگاهی، تلاش کرده است بسترهای توسعه فعالیت زنان در عرصه های مختلف کارآفرینی مانند مشاغل خانگی، حوزه صادرات، صنایع دانش بنیان و واحدهای تولیدی را فراهم کند. وی افزود: آمار نشان می دهد که ۴٨ درصد زنان شاغل تحصیلات دانشگاهی دارند، ٧۵ درصد صنایع دستی به دست زنان تولید می شود، ۴٠ درصد محصولات کشاورزی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به دست زنان تولید می شود. همچنین زنان سهمی بیست وهفت درصدی در شرکت های دانش بنیان دارند. وی ادامه داد: توانمندسازی زنان از طریق توسعه آموزش های فنی و حرفه ای از سوی دولت پیگیری می شود تا از این طریق، امکان ورود به بازار کار برای آن ها فراهم شود. به غیر از این، دسترسی به بازار یکی از نیازهای اساسی زنان کارآفرین است. بر این اساس، دولت از برپایی نمایشگاهایی که دسترسی به بازار را برای زنان کارآفرین تسهیل  کند، حمایت می کند. وی گفت: در شرایطی که آمریکا با اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه، جنگ اقتصادی علیه مردم ایران به وجود آورده است، مشکلات را انکار نمی کنیم اما باید با تلاش و همدلی بر مشکلات غلبه و مسیر رسیدن به توسعه را هموار کنیم.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران نیز گفت: سالانه ۵٠٠ رویداد نمایشگاهی درکشور برگزار می شود که در بخش درخور توجهی از این نمایشگاه ها بانوان کارآفرین سهم چشمگیری دارند. بهمن حسین زاده حمایت مالی از کارآفرینان را از وظایف دولت دانست و گفت: باید از بانوان کارآفرین حمایت های مالی مناسب صورت گیرد. تجربه ثابت کرده است وقتی بانوان کارآفرین وارد عرصه تولید می شوند، کیفیت تولید را نیز بالا می برند.
وی گفت: شرکت نمایشگاه های بین المللی توجه ویژه ای به شرکت های دانش بنیان دارد. بر این اساس، به این شرکت ها برای حضور در نمایشگاه های مختلف ۵٠ درصد تخفیف می دهند. وی گفت: صنعت نمایشگاهی یکی از پنجره ها و صنایع مهم در حوزه صادرات کشور است. برای تضمین صادرات و ارتباطات تجاری، یکی از مهم ترین اولویت ها این است که کالاهای ایرانی بتواند در آن کشورها عرضه شود ایجاد نمایشگا ه های داخلی و خارجی تسهیل کننده فرایند صادرات خواهد بود. وی تأکید کرد: نمایشگاه های بین المللی وظیفه بازاریابی برای هزاران کالا و خدمت را در سطح جهان بر عهده دارند. در این راستا ایران نیز نیازمند ارتقای زیرساخت های صنعت نمایشگاهی
است.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز گفت: خراسان همواره خاستگاه زنان مؤثر در طول تاریخ بوده است به طوری که از این خطه زنانی مانند گوهرشاد و بانوان نوغان برخاسته اند. اکنون نیز که دشمن با تحریم های ظالمانه درصدد فشار بر کشور است، بانوان نقش مؤثری در بی اثرسازی تحریم ها دارند. فرشته سلجوقی گفت: آوردگاه توانمندی بانوان ایران زمین در راستای مدل مثلث توسعه اقتصادی استاندار خراسان رضوی است.
اولین نمایشگاه معرفی توانمندی های ایران زمین درعرصه های گوناگون با عنوان «سایه سار مینو» از روز گذشته، ٢٠ اسفندماه، تا ٢۴ اسفند از ساعت ١۶ تا ٢۴ پذیرای عموم است.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان