مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۱۲/۱۸

نخستین نمایشگاه بانوان کارآفرین ایران و کشورهای هم جوار با عنوان «سایه سار سایه» با حضور معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در مشهد افتتاح می‌شود. ________________________________________

نشست خبری اولین نمایشگاه معرفی توانمندی های بانوان ایران زمین در عرصه های گوناگون با عنوان«سایه سار مینو» با رویکرد حمایت از کالای ایرانی در جمع اصحاب رسانه و با حضور فرشته سلجوقی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

نشست خبری اولین نمایشگاه معرفی توانمندی های بانوان ایران زمین در عرصه های گوناگون با عنوان«سایه سار مینو» با رویکرد حمایت از کالای ایرانی در جمع اصحاب رسانه و با حضور فرشته سلجوقی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
سلجوقی گفت: طی برنامه ریزی در آذر ماه و در آستانه فرارسیدن روز زن بنا شد نمایشگاهی به منظور ارائه توانمندی های زنان ایران زمین افتتاح شود. همان طور که می دانیم زنان در طول جنگ تحمیلی با به عهده گرفتن سرپرستی کفالت خانواده و قناعت و مدیریت اقتصادی خانواده وظایف خود را به درستی انجام دادند.
این فعال حوزه زنان اظهارکرد: سبک زندگی و کمک به رونق اقتصادی در خانواده به عهده زنان است همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند:« زنان مدیران فرهنگی خانواده ها هستند» لذا نقش زنان در جامعه بسیار پررنگ است.
وی افزود: ما در حال حاضر در جنگ تحریم هستیم و قطعا بانوان همچون جهادگران اقتصادی زندگی را در این شرایط باید تدبیر کنند، چراکه مدیران سبد خانوار هستند.
سلجوقی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد ساکنان روستا های خراسان رضوی را زنان تشکیل می دهند، بیان کرد: در استان خراسان زنانی وجود دارند که وارد صنعت شده‌اند و در صنایع سنگین و نیمه سنگین فعال هستند و برای کشور صادرات انجام داده  و برای کشور ارزآوری کرده‌اند، همچنین، در خراسان رضوی سه شرکت حمل و نقل بین‌المللی وجود داشته که بانوان اداره آنها را برعهده دارند.
این مقام مسئول با بیان اینکه بانوان خراسان رضوی رتبه دوم در نرخ مشارکت اقتصادی در کشور را داشته و رتبه 28 را در نرخ بیکاری دارند، بیان کرد: بانوان کارآفرین از کشور های سوریه و افغانستان نیز حضور دارند.

ارائه توانمندی های بانوان کارآفرین در نمایشگاه بین المللی مشهد
در ادامه این نشست، مدیر نمایشگاهی نمایشگاه بین‌المللی مشهد، محمد جواد محبی، گفت: اولین نمایشگاه معرفی توانمندی‌های ایران زمین در عرصه‌های گوناگون با عنوان «سایه سار مینو» از فردا 20 اسفندماه تا 24 اسفند از ساعت 16 تا 24 پذیرای عموم است.
وی افزود: مسئول برگزار کننده این نمایشگاه کمیته بانوان استانداری خراسان رضوی و هدف برگزاری آن ارائه توانمندی های بانوان کارآفرین است.
نمایشگاه در سالن های فردوسی، عطار، بهار، ابوسعید، مولوی، انوری، فضای باز، مسیر ورودی و میل پرجم و هشت ضلعی و سالن های b1، b2، c برگزار می شود و 300 غرقه واگذار شده که تعداد کل مشارکت کنندگان 240 نفر است.
علاقه مندان در زمینه های کسب و کارنوین، مراکز علمی و آموزشی، مشاوره زیبایی، گیاهان دارویی، غذای سنتی، هفت سین، فرش دستباف، مشاغل خانگی، صنایع دستی و زیورآلات،هنرهای تجسمی، واحدهای صنفی و صنعتی، مد و لباس، مشاوره تخصصی، فرش ماشینی، خدماتی، گردشگری، صنعت غذا، حوزه تجارت، بهداشت و سلامت و کارگاه های مهارتی شرکت می کنند.
محبی ادامه داد: در خلال برنامه های اصلی نمایشگاه ورکشاپ های تخصصی، کارگاه های ادبی، هنری، فرهنگی و برنامه های جانبی  همچون رونمایی از رمان های رقص واژه ها و ققنوس برگزار می شود.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان