مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۱۲/۱۱

نشست مشاورین و کارشناسان امور بانوان و خانواده فرمانداری های استان

نشست مشاورین و کارشناسان امور بانوان و خانواده فرمانداریهای استان روز شنبه مورخ ۱۱/۱۲/۹۷ در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید .

نشست مشاورین و کارشناسان امور بانوان و خانواده فرمانداریهای استان روز شنبه مورخ 11/12/97 در محل سالن جلسات  استانداری برگزار گردید  در این نشست قامتی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی قامتی گفت: گام دوم انقلاب استراتژی ورود به دهه پنجم انقلاب است که شعار محوری آن ایجاد تمدن نوین اسلامی برای الگوی کامل نظام پیشرفت اسلامی است.
قامتی افزود: پیشرفتهای انقلاب اسلامی ایران در 40 سال گذشته با انقلاب های سایر ملتها، قابل مقایسه نیست اما کمتر بازگو شده است.
وی اظهار داشت: باید نشاط در کار داشته باشیم و انقلاب هیچ گاه نباید دچار رکود شود و زنان ما نباید از روحیه جهادی و انقلابی فاصله بگیرند باید با اتکا به علم و دانش و فناوری به تمدن نوین اسلامی برسیم.و دشمن امروز هم با تحریم های اقتصادی و جنگ روانی می کوشد این مردم و کشور را به زانو درآورند اما این مردم ارزش را در اصول انقلابی ، دینی نظام خود می بینند و همچنان هم در برابرش می ایستند.
وی عنوان کرد : مجمع مشورتی بانوان از جمله اقدامات در مشارکت بانوان در امورمختلف است که دارای توان کاری و مشورتی برای پیشبرد اهداف حوزه بانوان را داراست ضمن آنکه نباید بین حوزه اداره کل امور بانوان و خانواده و مجمع مشورتی در حوزه عملکردی تداخلی ایجاد شود.

در ادامه این جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی بیان کرد: در آستانه دهه پنجم انقلاب و با تبیین گام های هفت گانه رهبری، در گام دوم انقلاب اعلام می کنیم، ما زنان نسل تحریم محکم ایستاده ایم.
فرشته سلجوقی مفهوم توسعه را دارای دو بعد اقتصادی، مادی و فرهنگی رفتاری دانست و افزود: در بعد اقتصادی نیازمند سرمایه مالی و دانش فنی هستیم و بعد فرهنگی، که منجر به رضایتمندی منابع انسانی می شود نیازمند رضایت مردم، با اقداماتی ازجمله آموزش گفت و گو مدارا، قانون پذیری ریسک پذیری، توانایی شنیدن همه از جمله کودکان است بر این اساس لازم است بر روی مادران جامعه به عنوان مربیان هر انسان سر مایه گذاری شود
و زنان ما باید به عنوان محور آرامش در خانه و آرام جان فرزندان، نقش خود را در خانه به درستی ایفا کنند و همزمان از نقش آفرینی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز غفلت نکنند چرا که زن طراز اسلام و انقلاب زن تاریخ ساز است. در پایان نشست مشاورین امور بانوان فرمانداریها به بحث و تبادل نظر پیرامون تقویم عملیاتی سال 98 پرداختند


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان