مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۰۸/۲۹

نهمین کنکره ملی آموزش بهداشت برگزار شد

نهمین کنکره ملی آموزش بهداشت برگزار شد

نهمین کنکره ملی آموزش بهداشت در تاریخ ۲۸/۸/۱۳۹۷برگزار شد

نهمین کنکره ملی آموزش بهداشت  و ارتقای سلامت و دومین همایش سواد سلامت  در تاریخ 28/8/1397  در محل مجتمع آموزشی پژوهشی و فرهنگی سپیده برگزار شد.
اجتماعی شدن نظام سلامت به‌معنای مشارکت سازماندهی شده آحاد مردم در امر سلامت است؛ به همین سبب همواره تلاش می‌شود طبق چارچوب‌ها و مشارکت بین‌بخشی از ظرفیت‌های سازمان، نهادها و مشارکت افراد، سمن‌ها و انجمن‌ها در این حوزه برای ارتقای این مهم استفاده شود.
ضمن اینکه با اجتماعی شدن نظام سلامت، مردم با سبک زندگی صحیح آشنا می‌شوند و این امر راهکاری برای کاهش هدررفت بخش قابل توجهی از منابع مالی و هزینه‌های درمانی است که در عمل حتی سبب می‌شود بروز بیماری‌ها نیز در جوامع کمتر شود
امروزه سواد سلامت به عنوان یک شاخص مهم و حیاتی در نتایج و هزینه های مراقبت های بهداشتی شناخته شده و لازمه نظام مراقبت های بهداشتی، داشتن سواد سلامت بالا می باشد . سواد سلامت به طور وسیعی به عنوان یک تعیین کننده سلامت و یک اولویت در دستور کار سیاست سلامت همگانی در نظر گرفته می شود. کم بودن سواد سلامت با سطح پایین سلامت، نابرابری های گسترده تر و هزینه های بالاتر نظام سلامت همراه است . سواد سلامت افراد را توانمند می سازد تا نقش فعالی در تغییر محیط ها برای تاثیرگذاری بر سلامت داشته باشند. این مفاهیم وسیع تر سواد سلامت، منعکس دهنده این دیدگاه است که سواد سلامت تنها یک مسئولیت فردی نیست. نظام های سلامت، خدمات و بخش های حرفه ای سلامت باید تسهیلات لازم برای ارتقای سواد سلامت را در سطح وسیع تر جمعیت فراهم آورند.
در این همایش سرکار خانم سلجوقی مدیر کل محترم دفتر به عنوان عضو مناظره (فوروم )اجتماعی شدن سلامت در این کنگره و همایش سخترانی کردند.
ایشان بر آموزش در خصوص سلامت اجتماعی  برای کلیه اقشار به خصوص بانوان به عنوان نیمی از جامعه اشاره کردند.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان