مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۰۳/۲۸

همه ما موظفیم برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم برنامه ریزی و اقدام کنیم

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در معیت استاندار محترم در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور شرکت کردند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در معیت استاندار محترم در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور شرکت کردند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان حمایت از کالای داخلی گفت : در این راستا ارتقا کیفیت محوری اساسی است و این امر فقط مشمول محصولات وتولیدات صنعتی نیست بلکه ما به عنوان کارگزاران نظام و دستگاه های اجرایی باید کیفیت کار و خدمات خود را ارتقا دهیم .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی علی رضا رشیدیان در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور مورخ 28/3/97 افزود : بر اساس تاکید رئیس جمهوری ، در این راستا راه اندازی میز خدمت در سال جاری از اولویت هاست که باید تا اول تیرماه میز خدمت حضوری و در مرحله بعد میز خدمت الکترونیکی ظرف شش ماه در دستگاه ها فعال شود.
وی عنوان کرد : همه مسئولان و مدیران بخش های مختلف به این موضوع به طور جدی پرداخته و به تاکید رئیس جمهوری هیچ مراجعه کننده ای در دستگاه های دولتی نباید معطل خدمت شود .
وی ادامه داد : باید دستگاه ها با توجه به محدودیت زمانی تعیین شده پیگیری های لازم برای تحقق این امر را انجام دهند.
وی افزود : از سویی کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده در بخش های اجرایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما در دستگاه های اجرایی باید تلاش کنیم قیمت تمام شده در حوزه پروژه های عمرانی و اقتصادی با حفظ کیفیت آنها کاهش یابد و با وسواس نسبت به بیت المال و ارائه صحیح خدمات به مردم اقدام کنیم .
رشیدیان در ادامه از نهادها و ارگان های عمرانی اعم زیربنایی و روبنایی تقدیر کرد وگفت : طی دولت تدبیر وامید سه هزار و 852 پروژه عمرانی در حالی به انجام رسید که وضعیت بودجه های عمرانی خوب نبود و در میان آن ها سرانجام رساندن پروژه های عمرانی نیمه تمامی که از دولت های قبلی باقی مانده بود خود اقدامی دشوارتر بود که به خوبی مدیریت و انجام شد.
وی در این راستا از تلاش های همه مدیران و نیز نقش ارزشمند و مهم بخش خصوصی قدردانی نمود.
وی با تاکید بر اینکه در همه حوزه ها نیازمند همکاری و همراهی بخش خصوصی هستیم ، افزود : امروز در شرایطی که دشمن برای ایجاد اختلاف وبهره برداری از آن به نفع خود فشار می آورد ، باید مردم و مسئولان ما در کنار هم برای رفع مشکلات تلاش کنند .
وی تصریح کرد : همه ما موظفیم با اولویت کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم بویژه دهک های پایین برنامه ریزی و اقدام کنیم .
وی ادامه داد : در حوزه مسائل اقتصادی و اشتغال تقسیم کار و برنامه ریزی لازم برای ایفای نقش هر شهرستان و منطقه انجام شده و باید فرمانداران بر مبنای آن و بودجه های عمرانی که امسال علی رغم کاهش به سمت واقعی شدن حرکت کرده است ،اقدام نمایند.
استاندار اظهار کرد : این کاهش بودجه های عمرانی در راستای واقعی کردن بودجه های عمرانی بوده چنانکه به طور معمول در کل سال 40 درصد اعتبارات عمرانی به استان پرداخت می شد اما امسال از سه ماهه اول سال تخصیص آغاز شده و این امر اختیار ما را برای پیگیری و اجرای پروژه های توسعه ای و عمرانی بیشتر کرده است.
وی تصریح کرد :در این راستا فرمانداران و مدیران از این فصول کار بهترین استفاده را برای رفع مشکلات و خدمت به مردم ببرند.
وی ابراز امیدواری کرد : در سال 97 همه بخش ها و دستگاه ها طرح های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود را درقالب هفت راهبرد تعریف شده برای امسال پیش برده و شرایط بهتری نسبت به سال های قبل در حوزه های مختلف از جمله تولید ، اشتغال و اقتصاد داشته باشیم.
رشیدیان ادامه داد : استان در بسیاری از پارامترهای اجرایی دولت ، طی چند سال اخیر بویژه در حوزه روستاها و مناطق محروم موفقیت های خوبی داشته که از جمله آنها طرح های توسعه آبیاری تحت فشار، گازرسانی وغیره است که دستگاهها و بخش ها خصوصی توانسته اند در کنار هم رسالت خود را ایفا کرده و در این شرایط با هم افزایی و همدلی به بهترین نحو به ارتقا امور کمک نمایند.
وی افزود : مسائل و مشکلات طرح های هادی روستایی و مانند آن هم باید با حدیت پیگیری شود چنانکه مساله طرح های هادی که در مواردی 10 سال از عمرشان گذشته باید اصلاح شود.
وی در ادامه ارتقا گازرسانی روستایی از 56 درصد در سال 92 به رقم 90 درصد تا انتهای امسال را از دیگر اقدامات حوزه روستایی استان در این دولت خواند و گفت : این امر خود نشانی از قوت و قدرت این ملت است که علی رغم محدودیت ها روند رو به رشد خود را با اقتدار ادامه می دهد.
رشیدیان ادامه داد : محدودیت ها تحمیل می شود اما باید اولویت بندی و برنامه ریزی لازم را نسبت به تک تک آنها داشته باشیم تا بر آنها فائق آمده و در حزوه سایر نیازمندی های روستایی چون ظرفیت های دانشگاهی و ورزشی و غیره نیز ارتقا یابد .
وی اظهار کرد : در حوزه بهداشت و درمان هم تمام تلاش ما ، گسترش ظرفیت های استان در این بخش است چنانکه در این مدت 33 درصد تعداد تخت های بیمارستانی افزایش یافته در عین آنکه همچنان سرانه تخت های درمانی به نسبت نیاز و جمعیت استان با کمبود مواجه است .
وی ابراز امیدواری کرد : با تکمیل چند واحد بیمارستانی که در سطح استان در دست ساخت است شرایط بهتر شود.
استانداردر ادامه در کنار تمامی اقدامات اقتصادی موضوع فرهنگ و گسترش ارزش های دینی - انقلابی در بین مردم را بسیار مهم خواند .
وی با بیان اینکه گسترش ارزش های فرهنگی ،فرهنگ دینی ، ایثار و خیرخواهی و شهامت جزو ضرورت های جامعه است ، افزود : باید به این مباحث به طور جدی پرداخت و وظیفه همه ماست که فرهنگی که عامل عزت ، کرامت و آزادی ما شده حفظ نموده و نسبت به توسعه آن اقدام کنیم و مهمتر آنکه فرهنگ مدارا و خیر خواهی و همدلی را به منصه ظهور برسانیم .
وی گفت : در این میان نیشابور به عنوان یک شهر فرهنگی و مذهبی که حدیث سلسله الذهب در آن منتشر شد ، ظرفیت فرهنگی ارزشمندی است که از آن نه تنها در سطح استان بلکه کشور می توان بهره برد.
وی در ادامه با اشاره به خدماتی که به مردم این شهرستان داده شده ، عنوان کرد : در حوزه آب و فاضلاب روستایی 5 پروژه از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی با اعتبار 250 میلیارد ریال در دست پیگیری است که یکی از آنها مربوط به روستایی در نیشابور است و امید است به زودی شروع و ظرف یک سال به انجام برسد.
رشیدیان گفت : حدود 53درصد جمعیت شهری نیشابور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفته و در راستای تدابیر مربوط به کم آبی و توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب ، پروژه تصفیه خانه فاضلاب نیشابور با سه هزار و 790 میلیارد ریال سرمایه گذاری در دست پیگیری است .منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان