مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

بازدید از انجمن ام اس خراسان رضوی

مدیر کل بانوان وخانواده استانداری خراسان رضوی از انجمن ام اس بازدید کرد.

مدیر کل بانوان وخانواده استانداری به اتفاق هیئت همراه از انجمن ام اس خراسان رضوی بازدید کرد.


      
     در این بازدید مدیرعامل انجمن MS  درخصوص علل ابتلا به این بیماری گفت: علت اصلی این بیماری ناشناخته است اما امواج الکترومغناطیسی (مانند امواج تلفن همراه)، غذاهای آماده(فست فود)، استرس، دخانیات، کمبود ویتامینD و ... در سنین 18 تا 40 سالگی را نیز می توان از علل این بیماری دانست.
    وی افزود: از مشکلات مبتلایان هزینه بالای داروها، مشکلات حقوقی با همسران پس از بیماری، عدم اشتغال، نیازهای توانبخشی(کاردرمانی، فیزیوتراپی، آب درمانی ووو) و ... می باشد که با همکاری خیرین و دستگاههایی مانند فنی حرفه ای و سازمان های مردم نهاد این مسائل مرتفع می گردد.
   مدیرکل بانوان وخانواده خراسان رضوی نیز گفت: از آن جا که بانوان مدیران فرهنگی سلامت و تغذیه خانواده هستند، بحث آموزش جهت حساس سازی و پیشگیری از این بیماری ویژه مخاطبین عام و آموزش تاب آوری ویژه جامعه مخاطب(بیماران و خانواده ایشان) ضروری است.
   سلجوقی ادامه داد: دفتر بانوان وخانواده جهت برگزاری جلسه و تعامل کاری انجمن ام اس با سمنهای بانوان به منظور افزایش شرکای اجتماعی و نیز طرح موضوع در جلسه مجمع مشورتی بانوان استان وشهرستانها و مشاورین بانوان دستگاههای اجرایی استان آمادگی دارد.
    ایشان درخصوص حمایت و اشتغالزایی بانوان بیمار اضافه کرد: انجمن، لیست 20 نفراز بانوان بیمار سرپرست خانوار متقاضی را جهت دریافت تسهیلات 30 میلیون ریالی اشتغال به دفتر بانوان وخانواده استانداری اعلام نماید.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان