مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۷/۰۲/۰۱

برگزاری جلسه اتاق فکر اندیشه ورزان حوزه خانواده

نشست اندیشه ورزان حوزه خانواده با حضور صاحبنظران ، اساتید و روسای دستگاههای اجرایی به ریاست معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی

نشست اندیشه ورزان حوزه خانواده با حضور صاحبنظران ، اساتید و روسای دستگاههای اجرایی به ریاست معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی شنبه مورخ ۱/۲/۹۶ برگزارشد.

نشست اندیشه ورزان حوزه خانواده با حضور صاحبنظران ، اساتید و روسای دستگاههای اجرایی به ریاست معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی شنبه مورخ 1/2/96 برگزارشد.
در این نشست جناب آقای دکتر حسینی با تبریک اعیاد شعبانیه  با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تاکید بر جامعه خانواده محور و ازدواج آسان، پایدار و موفق شده است اظهار داشت: در سال جاری سند ارتقای زنان و خانواده و همچنین طرح نهضت ازدواج آسان، پایدار و موفق تدوین و اجرایی خواهد شد.
ایشان افزود: باید همه ظرفیت های جامعه را به کمک مزدوجین جوان بیاوریم و در اولین گام از دستگاه های اجرایی خواسته خواهد شد تا تسهیلاتی که می تواند به مزدوجین جوان بدهند را احصاء کنند.
معاون محترم اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار گفت : 30 درصد مشاغل کلیدی با رویکرد شایسته سالاری به زنان واگذار  خواهد شد  که در سال جاری این میزان 6 درصد خواهد بود و اولین قدم برای اجرایی کردن این هدف تشکیل پایگاه اطلاعاتی زنان است.
خانم سلجوقی مدیر کل امور زنان و خانواده با بیان اینکه برنامه ششم توسعه 25 درصد کاهش آسیب های اجتماعی، 20 درصد کاهش طلاق، 10 درصد کاهش سن ازدواج و 10 درصد کاهش حاشیه نشینی هدف گذاری نموده است افزود :  طرح سامانه مداخله طلاق در استان توسط بهزیستی و با همکاری دادگستری در حال اجراست.
مدیر کل دفتر زنان و خانواده   ادامه داد:  سال گذشته 13 هزار زوج وارد فرآیند مشاوره طلاق شده اندکه  بیش از 2 هزار و 100 مورد منجر به سازش شده است و آمارها بیانگر این است که طلاق ها از سمت طلاق توافقی به سمت دیگر طلاق ها رفته است.
وی افزود: تعداد کل ازدواج های ثبت شده در سال  گذشته 54 هزار و 665 مورد بوده و سن مردان در هنگام ازدواج 28 سال و سن زنان نیز 23 سال می باشد
وی افزود: در سال گذشته میزان فراوانی طلاق در استان کاهش داشته است و این در حالی است که میزان ازدواج هم روند کاهشی را نشان می دهد.
 خانم سلجوقی در اهمیت آموزش در حوزه خانواده گفت :  356 هزار و 200 نفر ساعت آموزش تاب آوری اجتماعی به خانواده ها داده شده است .همچنین آموزش زوجین در بدو ازدواج از 2 ساعت به 12 ساعت افزایش یافته است که نقش مهمی در تحکیم بنیان خانواده دارد.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان