مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۱۱/۲۱

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در جلسه مجمع مشورتی بانوان مه ولات گفت:

هر شهروند خراسانی حداقل یک تشکل

جلسه مجمع مشورتی بانوان شهرستان مه ولات با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، فرماندار و اعضای مجمع مشورتی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

جلسه مجمع مشورتی بانوان شهرستان مه ولات با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، فرماندار و اعضای مجمع مشورتی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری مه ولات، سید جواد حسینی در این جلسه در این نشست گفت: برای تکمیل ساختار مشارکتی زنان در عرصه تصمیم گیری و کارکرد بهتر مجمع مشورتی زنان دو پیشنهاد را میتوان ارائه داد.
وی افزود: شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شهرستان ها دارای 13 کمیته و کارگروه است و 5 کمیسیون مجمع مشورتی زنان استان را می توان متناظر با این کارگروه های 13 گانه توسعه داد و به سیزده کمیسیون رساند.
معاون استاندار با بیان اینکه کار مدیریت اولویت بندی منابع پیرامون نیازهاست اظهار داشت: کشور ما منابع بی پایان برای برطرف کردن نیازهای محدود ندارد و کار اصلی مدیران اولویت بندی منابع است.
وی با اشاره به رشد 115 درصدی تشکل های غیر دولتی استان اظهار داشت: در استان 1162 تشکل غیر دولتی فعال داریم و هدف آرمانی و غایی استان عضویت هر شهروند خراسانی در حداقل یک تشکل است.
حسینی افزود: 25 قشر بانوان مجمع مشورتی زنان می توانند متناظر با حوزه کاری خود حداقل 25 تشکل غیر دولتی را به ثبت رسانده و فعال نمایند.
در ادامه مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی به اهمیت و جایگاه بانوان در اجتماع و لزوم بهره مندی از توانایی بانوان در عرصه های مختلف مشورتی و مدیریتی اشاره نموده و مجمع مشورتی بانوان را پتانسیل ارزشمند و بالقوه ای جهت استفاده مدیران دستگاه های اجرایی در مشورت، طرح و برنامه ریزی های درون سازمانی خود دانست.
وی در ادامه به رسالت سنگین بانوان نسل حاضر در ایجاد و پایه ریزی فضای هر چه مناسب تر جهت حضور و فعالیت قشر زنان در جامعه اشاره نموده و متذکر شد: امروزه سیاستمداران و برنامه ریزان به این نتیجه رسیده اند که بدون زنان تصمیم گیری غیرممکن است. در واقع ما زنان حامل ماموریتی هستیم که اگر درآن خوب عمل نکنیم تمام جامعه زنان را به عقب میرانیم.
سلجوقی اظهار نمود: محصول پارلمان فراهم آوردن راهی برای بانوان است تا بتوانند تحت عنوان یک تشکل ضمن فراهم نمودن جایگاه ویژه زنان به ارائه راهکارها و طرح های منتج به نتیجه به نفع بانوان پرداخته و طرح های مورد نظر خود را در جلسات شهرستانی و استانی جهت تصویب ارائه نمایند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه مجمع مشورتی سیاسی نیست و هیچ منبع اعتبار مالی ندارد خواستار پیگیری برخی از فعالیت ها توسط مجمع مشورتی شهرستان از جمله تعیین شاخص برای ارزیابی عملکرد دستگاهها، تکمیل بانک جامع اطلاعات زنان شهرستان، پیگیری بحث توان افزایی زنان، طراحی تقویم آموزشی، افزایش تعداد سمن ها و ..... شد.
در ادامه جلسه ضمن ارائه گزارش روند تشکیل مجمع مشورتی توسط نائب رئیس مجمع ، هریک از اعضای کمیسیونها بنا به درخواست رئیس مجمع مشورتی بانوان شهرستان، به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده پرداختند.
گفتنی است در پایان جلسه احکام مربوط به اعضای هیئت رئیسه مجمع مشورتی شهرستان، توسط دکتر حسینی معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی اهدا شد. 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۷۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان