مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۱۱/۱۷

برگزاری نشست مجمع مشورتی زنان شهرستان کلات

مجمع مشورتی زنان کلات با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی و مدیر کل امور بانوان و خانواده روز سه شنبه ۱۷/۱۱/۹۶ برگزار شد .

در این نشست سرکار خانم سلجوقی مدیر کل امور زنان و خانواده به بیان دستاوردهای حوزه زنان و خانواده استانداری پرداخت و اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید 187 سازمان مردم نهاد در حوزه زنان و خانواده در استان مجوزگرفته است که افزایش 25 درصدی را نشان می دهد و در ده ماهه سال جاری نیز سازمان های مردم نهاد حوزه  زنان استان رشدی 11 درصدی داشته است.
 

ایشان گفت : مجمع مشورتی زنان استان با هدف شناسایی و معرفی ظرفیت­های بانوان استان در تمامی زمینه ها راه اندازی شده است . وی ادامه داد: افزایش  نقش زنان در تصمیم گیری و تصمیم سازی به ویژه در کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی، ارتقاء سرمایه اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده و ایجاد زمینه استفاده از زنان در حوزه های مدیریتی از اهداف دیگر تشکیل این مجمع بوده است.
خانم سلجوقی اظهار داشت : مجمع مشورتی زنان در شهرستان ها و همچنین در استان در قالب 5  کمیسیون با عناوین اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی­و اشتغال، آموزش و­پژوهش و توانمندسازی، سلامت و­جمعیت، حقوقی و امور­شهروندی فعالیت دارند.
مدیر کل امور زنان و خانواده در ادامه گفت : اجرای فاز دوم طرح تاب آوری اجتماعی برای خانواده ها با مدل اجتماعی اقتصاد مقاومتی و  336  هزار نفر ساعت  از دیگر دستاوردهای حوزه بانوان استان بوده است.
وی افزود: تصویب بیش از 700 طرح اشتغال زایی با مصوبه کمیسیون تخصصی اشتغال بانوان ذیل ستاد مقاومتی با مبلغ 350 میلیارد ریال و ایجاد بیش از 3 هزار  فرصت شغلی از دیگر فعالیت های صورت گرفته شده در حوزه زنان و خانواده است.
ایشان در خاتمه اظهار کرد: اجرای طرح توانمندسازی زنان روستایی در 100 روستا و اجرای طرح روستای پاک در این 100 روستا از دیگر برنامه ها در این حوزه می باشد.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان