مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۱۱/۱۹

موفقیت دولت خدمتگذار از طریق بزرگ کردن مردم و مشارکت نظام مند آنان ممکن است

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی نشست صحن علنی مجمع مشورتی زنان استان برگزار شد.

با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی نشست صحن علنی مجمع مشورتی زنان استان برگزار شد.  
 
دکترسید جواد حسینی در این نشست گفت: دولتها و حکومتها در مسیر تحولات چند صد ساله اخیر  از دولت های  سیاسی، امنیتی و اقتصادی به مسیر آخر و ایستگاه پایانی 'دولت خدمتگذار' رسیده اند لذا دولت باید در همه عرصه های زندگی خدمتگذار مردم باشد.موفقیت دولت خدمتگزار از طریق  بزرگ کردن مردم و مشارکت نظام مند آنان ممکن است

وی افزود: در عصر کنونی تمام جریانهای سیاسی از حقوق مردم و حق اعتراض آنها دفاع می کنند و استبدادی ترین نظامهای دنیا نیز نمی توانند نسبت به مردم بی تفاوت باشند.
وی ادامه داد: دولتها و حاکمیت های خدمتگذار دریافته اند که نظام بروکراسی و سازگار بزرگ دولت دیگر کارساز نیست بلکه دولت باید کوچک و مردم بزرگ شوند.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: مردم باید در اداره کشور و جامعه مشارکت واقعی داشته و بستر مشارکت نظام مند و سیستماتیک مردم فراهم باشد. دولت باید با ایجاد سازو کار مشارکت دهی مردم در تصمیم گیریها آنها را بزرگ کند.

حسینی مشارکت را به دو دسته تزئیناتی و واقعی تقسیم پ و اظهار داشت: مشارکت واقعی را نیز  می‌توان به محدود، نمادین، مقطعی و پایدار نظام مند تقسیم کرد.

وی افزود: خوشبختانه مشارکت واقعی مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران در حال اجراست و جزو نخستین کشورهایی هستیم که بیشترین مشارکت نمادین در عرصه حضور مردم در مناسبتهای مختلف را شاهدیم. پس از پیروزی انقلاب تاکنون 35 دوره انتخابات برگزار شده که در منطقه بی بدلیل است.
حسینی ادامه داد: در خراسان رضوی نیز طی فعالیت دولت یازدهم تاکنون برای داشتن مشارکت پایدار  و نظام مند مردم و تحقق حقوق شهروندی 'پارلمان مشورتی زنان' و خانه احزاب فعال شد. همچنین هزار و 116 تشکل غیردولتی در استان فعال هستند. 622 تشکل از این تعداد ظرف سه سال اخیر مجوز اخذ کرده اند و مشارکت واقعی مستمر را در 27 عرصه رقم می زنند.
وی گفت: خانه تشکلهای غیردولتی نیز در خراسان رضوی فعال است و خانه جوان نیز در شش شهرستان تا پایان سال فعال می شود.
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی افزود: نظام مندکردن طرح ایجاد گفت و گو و تعامل دولت و تشکلها، طرح گفت و گوی دولت با مردم، طرح میزهای گفت و گو و ایجاد شبکه دانشگاههای از دیگر اقدامات در خصوص مشارکت نظام مند مردم در خراسان رضوی هستند.
پارلمان مشورتی زنان در همه 28 شهرستان استان خراسان رضوی با 113 عضو تشکیل شده است. 49 و 6 دهم درصد از جمعیت 6 میلیون و 434 هزار و 501 نفری خراسان رضوی را زنان تشکیل می دهند.


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۷۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان