مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

فرماندار مه ولات:

یکی از شاخص های توسعه یافتگی، حضور قشر زنان در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است

مجمع مشورتی زنان شهرستان مه ولات به ریاست فرماندار و با حضور دبیر کمیسیون زنان و خانواده شهرستان و اعضای مجمع مشورتی زنان در محل سالن جلسات فرمانداری به منظور ارائه گزارش فعالیت کمیسیون های پنجگانه مجمع و برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی پیش رو برگزار شد.

مجمع مشورتی زنان شهرستان مه ولات به ریاست فرماندار و با حضور دبیر کمیسیون زنان و خانواده شهرستان و اعضای مجمع مشورتی زنان در محل سالن جلسات فرمانداری به منظور ارائه گزارش فعالیت کمیسیون های پنجگانه مجمع و برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی پیش رو برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مه ولات، مسعودرنجبر در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 19دیماه، سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت عرض نموده و از حضور بانوان فعال در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، بهداشت و سلامت در قالب اعضای مجمع مشورتی زنان شهرستان تقدیر و تشکر نمود.
فرماندار مه ولات جایگاه زنان در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری را مهم دانسته و عنوان کرد: امروزه یکی از شاخص های توسعه یافتگی، حضور قشر زنان در ابعاد سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است.
وی در ادامه به فرمایشات امام خمینی(ره) در خصوص جایگاه زن در جامعه که فرموده بودند نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است ؛ برای این که زنان ، بانوان ، علاوه بر این که خودشان یک قشر فعال در همه ابعاد هستند ، قشرهای فعال را در دامن خودشان تربیت می کنند اشاره کرد و افزود: اگر زن از ایفای نقش اجتماعی محروم شود، از رشد اجتماعی او کاسته می شود و جامعه ای که زنان آن از رشد فکری واجتماعی محروم باشند مسلما جامع رشد یافته ای نخواهد بود، زیرا جامعه از آحاد انسان هایی تشکیل می شود که با تربیت ها و فرهنگ های متفاوتی از خانواده ها شکل می گیرند و وارد اجتماع می گردد.
نماینده عالی دولت به مناسبت های پیش رو از جمله سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت هفته زن و مقام مادر اشاره نموده و از بانوان حاضر در جلسه خواست تا با برنامه ریزی و هماهنگی هر چه بیشتر و بهتر در اعتبار هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی، ترویج و تقویت بنیان های فرهنگی اجتماعی در سطح جامعه، تبیین نقش و جایگاه زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و .... بکوشند.
در ادامه جلسه پس از ارائه گزارش روئسای کمیسیون های پنج گانه مجمع مشورتی بانوان شهرستان، دبیر کمیته بانوان و خانواده شهرستان شرح وظایف پیشنهادی کمیته های زیر مجموعه ستاد گرامیداشت مقام زن و دهه مبارک فجر را بیان نموده و نهایتا شش کمیته در قالب کمیته های فرهنگی هنری،تشکلهای مردمی،ورزش و جوانان،بانوان روستایی و عشایر،فرهنگیان و عشایر و کمیته ارزیابی و نظارت تشکیل شد.
گفتنی است مجمع مشورتی زنان شهرستان مه ولات از 35نفر از بانوان که در 25 قشر مختلف اجتماعی فعالیت دارند تشکیل شده است. 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان