مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۱۰/۰۵

نشست صمیمی بانوان فعال استان با سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده

در نشست صمیمی بانوان فعال استان با سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده، موضوعات حوزه زنان استان مورد طرح و بررسی قرار گرفت.

در نشست صمیمی بانوان فعال استان با سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده، موضوعات حوزه زنان استان مورد طرح و بررسی قرار گرفت.
ظهر روز سه شنبه 5/9/96 نشست صمیمی بانوان فعال استان در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی با سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده برگزار شد. در این جلسه که تعدادی از بانوان فعال و توانمند از شهرستانهای استان که نماینده جمع کثیری از بانوان استان بودند حضور داشتند و به ذکر وضعیت زنان شهرستان و استان از منظرهای مختلف پرداختند و به موضوعات خانواده پایدار با رویکرد جدید و توجه به حوزه اقلیم شناسی، بسط و گسترش ساختار کارگروه اقدام و مرزنشینان به 7 شهرستان استان، زمینه سازی و سیاستگذاری جهت اجرای قوانین بالادستی بویژه قانون اساسی، سند چشم انداز 20 ساله و قوانین توسعه کشور در حوزه زنان، معرفی چهره های زنان موفق از طریق رسانه ها، تدوین برنامه برای زنانی که در دوران میانسالی قرار گرفته اند، افزایش فضاهای ورزشی ویژه بانوان و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در میان دختران و زنان، افزایش حضور بانوان در پست های مدیریتی در سطح ادارات دولتی استان، واگذاری امور به سازمانهای مردم نهاد و تشکل های غیردولتی، استفاده از ظرفیتهای علمی و مشورتی جوانان توسط مدیران دولتی اشاره شد.
پس از طرح موضوعات، سلجوقی مدیرکل دفتر زنان و خانواده به طرح عملکرد حوزه زنان طی سالهای اخیر اشاره کرد. وی اظهار نمود توجه ما بر سیاستگذاری و برنامه ریزی اثرگذار در جامعه زنان با تاسی از قوانین بالادستی بوده است. ضمن اینکه برای گروه ها و اقوام مختلف نیز در برنامه ها جایگاه خاصی دیده شده است.
سلجوقی به نحوه شکل گیری مجمع مشورتی زنان در شهرستانهای استان اشاره کرد و این مجمع را جایگاهی مناسب برای طرح و پیگیری موضوعات حوزه زنان دانست و از همه بانوان فعال و توانای استان درخواست نمود طرح ها و ایده های اجرایی خود را به دبیرخانه مجمع در سطح شهرستان و استان ارائه نمایند. همچنین برای تحقق و پیگیری مطالبات زنان بر افزایش و توسعه تشکل های غیردولتی تاکید نمود.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۷۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان