مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۰۷/۰۲

اعضای هیات رئیسه پارلمان مشورتی زنان استان انتخاب شدند

نشست اعضای هیات رئیسه پارلمان مشورتی زنان استان خراسان رضوی با معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

نشست اعضای هیات رئیسه پارلمان مشورتی زنان استان خراسان رضوی با معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ دکتر سید جواد حسینی در این جلسه با بیان اینکه پارلمان مشورتی زنان استان خراسان رضوی حرکتی نو است، اظهار داشت: کارهایی که در ساختار اداری نیست و حرکت نو و خلاقانه است نیاز به پیگیری جدی و فراتر از مباحث اداری دارد.

وی افزود: حرکات نو و خلاقانه پتانسیل زیادی برای تبدیل به ضد خود دارند و باید با پشتکار و پیگیری این حرکات را کمک کرد تا به اهداف خود نائل شوند.
حسینی تصریح کرد: نگاه به پارلمان مشورتی زنان استان نگاه سیاسی نیست و پارلمان در اولین گام فعالیت خود ظرفیت ها و محدودیت های دستگاه های اجرایی استان را شناسایی نماید.
 معاون استاندار با بیان اینکه در کارگروه های 13 گانه ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان یکی از اعضای پارلمان عضو خواهد بود، اظهار داشت: جلسه مشترک بین روسای 5 کمیسیون پارلمان زنان با دستگاه های اجرایی مرتبط در راستای آشنایی با فعالیت ای دستگاه های اجرایی برگزار گردد.
وی افزود: شرح وظایف کارگروه های ذیل شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیز توسط اعضای پارلمان به دقت مطالعه شود تا اعضای پارلمان  بهتر بتوانند در کارگروه ها سهیم شوند.
 حسینی خواستار تدوین شیوه نامه داخلی نحوه فعالیت کمیسیون های 5 گانه پارلمان شد و افزود: اولویت بندی مسائلی که پارلمان می تواند در آن ها وارد شود نیز از جمله فعالیت هایی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: دبیرخانه پارلمان مشورتی زنان استان در دفتر اموز زنان و خانواده استانداری تشکیل خواهد شد و یک کارشناس این دفتر به عنوان رابط استانداری با پارلمان فعالیت خواهد کرد.
شایان ذکر است  13 عضو هیات رئیسه  پارلمان مشورتی زنان استان در اولین جلسه رسمی پارلمان که با حضور 114 عضو آن برگزار شد با رای اعضا انتخاب شدند.
اعضای 13 نفره هیات رئیسه نیز در رای گیری داخلی رئیس و نواب رئیس را انتخاب کردند. بر این اساس مرضیه محبی به عنوان رئیس ، مریم طیرانی نائب رئیس اول، رزا درسنی نائب رئیس دوم، ساراحسینی دبیراول، علمداری دبیر دوم  و هاشم آبادی به عنوان سخنگوی پارلمان مشورتی زنان استان انتخاب شدند.
سایراعضای هیات رییسه پارلمان مشورتی استان  نیز شامل خانم ها ریاحی، معدنیان، سخاوتی، طهماسبی، صباغ زاده، زنده دلان  وعاصمی می باشد.

 

منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۲۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان