مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۰۶/۱۴

اشتغال و تولید و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دو اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است

دو اولویت اصلی دولت تدبیر و امید، اشتغال و تولید و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در سفر یک روزه به شهرستان زاوه  در جمع اعضای پارلمان مشورتی زنان حضور یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جمع گفت: دو اولویت اصلی دولت تدبیر و امید، اشتغال و تولید و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی در ابعاد فرهنگی و سیاست خارجی از جایگاه خوبی در سطح منطقه و بین الملل برخوردار بوده و به تبع آن علی رغم تنش های موجود در منطقه،  کشوراز امنیت و آرامش بهره مند است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: درحوزه فرهنگی با وجود شورای عالی انقلاب فرهنگی به لحاظ ساختاری فرماندهی یکسانی وجود دارد و همچنین در عرصه امنیتی نیز با وجود شورای عالی امنیت ملی و شورای تامین استان ها مسائل به خوبی مدیریت می شود.
حسینی با اشاره به عرصه های اقتصادی و اجتماعی گفت: باید پذیرفت در عرصه های اقتصادی واجتماعی شرایط کشور هنوزمطلوب نیست و دراین دوعرصه نیازمند  تعمل وتدبر بیشتری هستیم.
وی افزود: در سال های گذشته در عرصه اقتصادی به وحدت رویه نرسیده بودیم  اما درسالهای اخیر مقام معظم رهبری با اشراف به اهمیت این موضوع  "اقتصاد مقاومتی"  را مطرح نمودند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد:امروزه در عرصه اقتصادی و با رویکرد اقتصاد مقاومتی قرارگاه اقتصادمقاومتی در کشور و استان ها شکل گرفته است و با همت دولت تدبیر و امید در این عرصه نیز به وحدت رویه رسیده ایم.
حسینی با اشاره به تدوین ۱۷ اولویت و ۶۲ برنامه با رویکرد اقتصاد مقاومتی در کشور اظهارداشت: به برکت این موضوع امروز درعرصه داخلی شاهد افتتاح پروژه های مختلف و در عرصه خارجی توسعه روابط اقتصادی و صادرات را شاهد هستیم ودر استان  در قالب اقتصاد مقاومتی ۱۳۶ طرح اقتصادی در حال اجراست.
وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در عرصه اقتصادی نگاه ویژه ای به بانوان دارد و بر همین اساس در روزهای گذشته ۵۸۷ طرح با ظرفیت  ایجاد  3 هزار فرصت شغلی برای بانوان در استان به تصویب رسیده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه اقتصاد و با رویکرداقتصاد مقاومتی به سمت وضعیت مطلوب در حال حرکت هستیم.
حسینی با بیان اینکه یکی دیگر از حوزه های مهم، عرصه اجتماعی با رویکرد کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است، اظهار داشت: با همت دولت تدبیر و امید شورای اجتماعی کشوربه لحاظ ساختاری ارتقاء یافت و مدیریت این شورا زیر نظر رئیس جمهور قرار گرفت.
وی با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری به مسائل اجتماعی، تصریح کرد: تنها راه پیشرفت در عرصه اجتماعی، توجه و توسعه نظام مند مشارکت های مردمی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: تجربه جهانی نشان داده است هر جا به مردم میدان داده شود و آنان در امور، مشارکت نظام مند داشته باشند توسعه و پیشرفت تحقق پیدا خواهد کرد
وی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم از طریق انتخابات و دیگر مشارکتها در راس تمامی امور قرار گرفته اند اما باید پذیرفت که مشارکت واقعی تنها در پهنه زمان و عمل  و در سطح تصمیم گیری و نتایج حاصل می شود.
حسینی تصریح کرد: این نوع مشارکت که از آن با عنوان مشارکت میانی یاد می شود در قانون اساسی و از طریق ایجاد تشکل ها به رسمیت شناخته شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به افزایش 75 درصدی تشکل های غیر دولتی استان دردولت تدبیر و امید گفت: با رویکرد مشارکت نظام مند مردم در امر توسعه تعداد تشکل های غیر دولتی  استان از 540 تشکل به 940 سازمان مردم نهاد افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: پارلمان مشورتی زنان با رویکرد توانمند سازی مبتنی بر فرصت آفرینی ایجادشده است و این پارلمان مشارکت نظام مند زنان در عرصه توسعه است.
حسینی یادآور شد: خوشبختانه امکانات و شرایط فعالیت بانوان در تمامی شهرستان ها وجود دارد و نکته مهم در پارلمان مشورتی بانوان، تبیین چگونگی فعالیت و ارائه طرح های مناسب جهت تصویب و اجراست.
 شایان ذکر است معاون استاندار در بدو ورود به شهرستان زاوه  در گلزار شهدای گمنام این شهرستان حضور یافت و با نثار فاتحه ای نسبت به شهدای شهرستان ادای احترام کرد.
همچنین اورژانس اجتماعی شهرستان زاوه  نیز با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی افتتاح شد.
 


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۸۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان