مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۰۶/۱۳

دولت تدبیر تشکل های مردم نهاد را بازآفرینی کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تقویت و بازآفرینی تشکل های مردم نهاد در دولت یازدهم عملیاتی شد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تقویت و بازآفرینی تشکل های مردم نهاد در دولت یازدهم عملیاتی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی معصومه ابتکار عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی با اعضای سمن های فعال زنان خراسان رضوی افزود: دولت اصلاحات زمینه گفت و گوی مدنی و تشکیل سازمان های مردم نهاد را فراهم کرد، که روند رشد این تشکلها در دولتهای نهم و دهم دچار افول شد ولی از سال 92 دوباره فضا برای بازآفرینی سازمانهای مردم نهاد فراهم شد و شاهد رشد و افزایش کمی و کیفی فعالیت سمن ها بودیم.
وی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم فرصت خوبی برای رشد تشکلهای مردم نهاد ایجاد شد و فضا از حالت امنیتی و محدودکننده، که تشکلهای مدنی را تهدید کننده می دانستند به رویکرد رشد و توسعه ای تشکلهای مردم نهاد در دولت تدبیر تغییر کرد.
وی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای تعالی و ارتقای کمی و کیفی جامعه مدنی و تشکلهای غیردولتی، افزود: سازمان های مردم نهاد کمک و یاور خوبی برای دولت هستند و باید با برون سپاری فعالیتها به سازمانهای مردم نهاد، زمینه استفاده از ظرفیت سمن ها را فراهم کرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: دولت باید این حق را قائل شود که سازمانهای مردم نهاد در کنار رسانه ها نقش دیدبانی را ایفا کنند تا سیاستهای موجود، اصلاح و فاصله های بهره مندی از خدمات بین اقشار جامعه کاهش یابد.
ابتکار با اشاره به وجود آسیبهای اجتماعی در کشور، گفت: باید با برنامه ریزی های درست این آسیبها کاهش یابد که در خراسان رضوی این موضوع به خوبی پیگیری می شود و امروز شاهد افتتاح طرح هایی در استان در این زمینه بودیم.
وی ادامه داد: شکل گیری پارلمان مشورتی زنان در خراسان رضوی اقدامی ارزنده است که برای نخستین بار در کشور اجرایی شده و این طرح به صورت مستمر پایش و رصد خواهد شد.
وی با تاکید بر حضور سازمانهای مردم نهاد در تصمیم سازی ها افزود: دولت بنا دارد صدای مردم و سازمانهای مردم نهاد را بشنود و شوراهای شهری و روستایی نیز باید از ظرفیت تشکلها برای اداره بهتر شهرها و روستاها بهره ببرند.
ابتکار تاکید کرد: شوراهای شهر و روستا باید بیشتر به نهادهای مدنی اهمیت داده و به نظرات سازمان های مردم نهاد در سیاستگذاری های محلی در حوزه های مختلف بیشتر بها بدهند.
نشست هم اندیشی معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده با اعضای سمن های فعال زنان خراسان رضوی در حوزه های کارآفرینی ، محیط زیست و کودکان عصر دوشنبه در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
هم اکنون 940 تشکل غیردولتی در خراسان رضوی فعالیت دارند.


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان