مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۶/۰۶/۱۳

اهتمام دولت دوازدهم به بهره مندی یکسان زنان و مردان از امکانات توسعه ای

اهتمام دولت دوازدهم به بهره مندی یکسان زنان و مردان از امکانات توسعه ای معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: پایش و رصد تعیین شاخص های بهره مندی متعادل زنان و مردان از امکانات توسعه ای و کاهش شکاف های موجود از برنامه های جدی دولت دوازدهم است.

اهتمام دولت دوازدهم به بهره مندی یکسان زنان و مردان از امکانات توسعه ای
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: پایش و رصد تعیین شاخص های بهره مندی متعادل زنان و مردان از امکانات توسعه ای و کاهش شکاف های موجود از برنامه های جدی دولت دوازدهم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی  معصومه ابتکار عصر دوشنبه در کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان خراسان رضوی گفت: سیاستگذاری متعادل جنسیتی در همه دستگاه های اجتماعی از موضوعات مهم در برنامه ششم توسعه است.
وی بیان کرد: طبق برنامه ششم توسعه دسترسی به منابع توسعه برای همه اقشار باید برابر باشد و اکنون در سیاستهای برنامه ریزی شده بین زنان و مردان در دستگاه های مختلف تفاوت هایی وجود دارد.
وی تاکید کرد: خراسان رضوی می تواند الگوی مناسبی در حل مسائل اجتماعی و زنان و خانواده برای کشور باشد.
معاون رئیس جمهوری بیان کرد: در مبحث سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده، تقسیم کار خوبی در خراسان رضوی صورت گرفته ولی برنامه ها باید دقیق تر و براساس پایه آماری دقیق تعریف شود.
ابتکار با بیان اینکه مداخلات اجتماعی در امور مختلف باید فراگیر باشد، افزود: فضای عمومی جامعه و امید به زندگی نقش مهمی در تحکیم پایه زندگی جوانان و خانواده ها دارد و باید در راستای افزایش این شاخص تلاش کرد.
وی عنوان کرد: رفتارهای پرخطر نوجوانان باید توسط آموزش و پرورش کنترل و از بروز آسیبها در این حوزه جلوگیری شود که طرح 'مدارس مروج سلامت' در این خصوص طرحی موثر است.
ابتکار با بیان اینکه در قالب سیاستهای کلی خانواده باید ریشه ای به مسائل اجتماعی نگاه کرد، افزود: آمادگی داریم طرح مدارس مروج سلامت را در قالب سیاستهای کلی خانواده، در استان خراسان رضوی به پوشش 100 درصدی برسانیم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: منتخبان مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد، رویکرد همکاری با دولت را دارند و باید در زمینه کاهش آسیبهای اجتماعی ورود جدی داشته باشند.
ابتکار با اشاره به اینکه توانمندسازی زنان و خانواده های روستایی با قوت ادامه خواهد یافت، افزود: باید برنامه های تدوین شده در کارگروه های زنان و خانواده کاربردی بوده و از کارهای تزئینی و حاشیه ای فاصله بگیرد.


منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان