مدیر دفتر امور بانوان و خانواده
سرکار خانم سلجوقی

    .
۱۳۹۵/۱۲/۱۵

مرتبه زن باید در جامعه اسلامی بزرگ دیده شود زیرا زمینه ساز استحکام بخشی خانواده می شود

دکتر سید جواد حسینی معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی روز یکشنبه در در کارگروه خانواده اظهار کرد: هم اکنون ۳۴۰ هزار تبعه خارجی در این استان حضور دارند که ۱۰۰ هزار نفر آن ها غیر مجاز هستند.

دکتر سید جواد حسینی معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی  استانداری خراسان رضوی روز یکشنبه در در کارگروه خانواده اظهار کرد: هم اکنون 340 هزار تبعه خارجی در این استان حضور دارند که 100 هزار نفر آن ها غیر مجاز هستند.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد تبعه این استان در مشهد زندگی می کنند، تصریح کرد: از جمعیت تبعه ای که در استان زندگی می کنند تنها 5 هزار و 700 ازدواج به صورت قانونی ثبت می گردد و ما بقی به صورت شرعی اما غیر قانونی انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه این نوع ازدواج مشکلات بسیاری را برای فرزندانشان به وجود می آورد، تصریح کرد: این فرزندان تنها یک سال بعد از 18 سالگی فرصت دارند که مشکلات خود را در داخل کشور حل کنند.
حسینی با بیان اینکه سالیانه یک میلیون و 500 هزار در آموزش و پرورش تحت پوشش راهنمایی و آموزش های لازم برای فرزندانشان قرار می گیرند، خاطر نشان کرد: پایدار ترین ازدواج ها ازدواج هایی هستند که در محیط های تعلیم و تربیبت خصوصا دانشگاه شکل گرفته باشند.
وی تصریح کرد:  اینگونه ازدواج ها پایدار هستند به گونه ای که بر اساس آمار کمتر از 3 درصد طلاق را  در ازدواج های دانشجویی شاهد هستیم.
معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه افراد در ازدواج نقش جدیدی را برعهده گرفته و وظایف جدیدی را بر انجام می دهند، اظهار کرد: عدم شناسایی از نقش جدید باعث به وجود امدن مشکلات بسیاری از جمله طلاق می شود.
حسینی ادامه داد: پیشنهاد می شود مدلی مناسب در خصوص ایفای نقش افراد بر اساس خصوصیت افراد انجام شود تا هر فردی بتواند نسبت همبستگی زوجین به صورت دقیق بررسی شود.
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی  استانداری خراسان رضوی گفت: مرتبه زن باید در جامعه اسلامی بزرگ دیده شود زیرا زمینه ساز استحکام بخشی خانواده می شود.
وی با اشاره به اینکه باید از فرصت هفته زن که از  22 اسفند آغاز می شود استفاده کرد، افزود: باید جایگاه زن به صورت دقیق در حوزه های مختلف باید مورد بررسی قرار بگیرد، هرچند که تا کنون اقدامات بسیار ارزشمندی در این خصوص انجام شده است.
حسینی با بیان اینکه عنصر اصلی تربیت در خانواده زنان هستند، یادآور شد: کمیته گرامیداشت هفته زن چند برنامه نوع و کیفی را برای این ایام در نظر بگیرند که بتواند اثربخشی بیشتری را داشته باشد.

درابتدای جلسه کارگروه بانوان و خانواده، پس از خیرمقدم توسط سرکار خانم سلجوقی، جناب آقای عجمی مدیرکل محترم اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی و ستاد ازدواج دانشجویی به ارائه گزارش پرداختند.

در انتها سرکار خانم سلجوقی با بیان برنامه های پیش بینی شده در هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، خواستار هرچه باشکوهتر برگزار شدن برنامه های این هفته شدند.

 
 

منبع : دفتر بانوان و خانواده
تعداد بازدیدها : ۱۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان